Antalya Tekne Yat Turu Tavsiye Rota Yorum ve Fiyatları 2020

Antalya Tekne ve Yat Turu Rezervasyon ve Fiyatları

Helenistik dönemde Bergama Kralı II. Attalos, askerlerine “Gidin ve bana yeryüzündeki cenneti bulun” der. Bunun üzerine askerler, bugünki Antalya iline bir liman şehri kurdurur. Bu şehre kral Attalos’un adına ithafen ‘Ataleia’ denir. Arap kaynaklarında ‘Antaliye’ Türk Kaynakları’nda ise Antalya’nın ismi ‘Adalya’ olarak geçer. Anadolu’da insanlığa ait bilinen en eski yerleşim yerlerinden birisi Antalya merkezden 30 km. kuzeybatıda olan Korkuteli yolu üzerindeki Karain Mağarası’dır. Burada 500.000 yıl öncesinde yani Eski Taş Çağı’na ait kalıntılar bulunmuştur.

Hititler döneminde ise Hitit Krallarının Batı Anadolu Seferleri düzenlemesiyle Antalya önemli bir bölge haline gelir. Likya ve Pamfilya medeniyetine de ev sahipliği yapan Antalya aynı zamanda Roma ve Bizans Dönemleri’nde de etkin rol oynamıştır. Selçuklu medeniyeti ve Osmanlı İmparatorluğu’nda da merkezi bir öneme sahip olan Antalya günümüzde ülke turizminin kalbi konumundadır.

Antalya Hakkında Bilgi

Antalya’da kültür turizminin ağırlıklı olarak yapıldığı yerler Antalya’nın batıdaki Kaş’tan doğudaki Gazipaşa’ya kadar uzanan kıyı şeridinde bulunan yerleridir. Bu alanda onlarca tarihi eser ve tarihi yapı, antik kent, tarihi cami ve kiliseler bulunur. Bunun yanı sıra Antalya kıyı şeridi boyunca deniz turizmi de oldukça canlıdır. Deniz turizminin en yoğun noktaları Kleopatra, Lara ve Konyaaltı Plajları’dır. Antalya genel olarak yaz turizmi ile öne çıkar. Fakat burada kış turizmi de oldukça gelişmiştir. Saklıkent Kayak Merkezi ve Alanya Akdağ Kış Sporları Turizm Merkezi Antalya’yı kış turizminde temsil eder.

Hem denize hem de dağlara sahip olan Antalya’da yayla turizmi de oldukça gelişmiştir. Finike’den Alanya’ya kadar uzanan dağlarda yayla turizmi yapılır. Torosların eteğine kurulan Antalya’nın dağları kireç taşları yani kalkerden oluşur. Burada bulunan mağaraların hemen hepsi kalkerden oluşur.

Antalya’da inanç turizmi de öne çıkar. Özellikle burada Selçuklu döneminde yapılan birçok cami vardır. Yivli Minare Cami, Murat Paşa Camii en ünlü camilerdir. Antalya’nın batısında bulunan Demre’de ise Noel Baba Kilisesi ve doğuda Alanya’da 1400 yıllık Aya Yorgi Kilisesi bulunur. Ayrıca Serik’te Dinler Bahçesi isminde bir ibadethane açılmıştır. Burada Hristiyanlık, Musevilik ve İslamiyet’in ibadethaneleri yan yana bulunur.

 

Antalya Gezilecek Yerler

Antalya tarihi, kültürel, mimari olarak oldukça zengin bir dokuya sahiptir. Fethiye ile Antalya arasında yer alan tarihi Likya Yolu Antalya’da mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. Tarihin başlangıcına dair kanıtlar bulunan Karain Mağarası, 3000 yıllık Xanthos Antik Kenti mutlaka görülmelidir. Ülkemizin en kapsamlı müzeleri arasında yer alan Antalya Müzesi mutlaka gezilmelidir. Doğal güzellikleriyle büyüleyen Düden Şelalesi, Kurşunlu Şelalesi, Oymapınar Gölü, Manavgat Şelalesi ve Termessos Antik Kenti yine görülmesi gereken yerlerden bazılarıdır. Saklıkent Kayak Merkezi kış turizmi için uygundur. Muazzam bir yapıya sahip Aspendos Tiyatrosu, Adrasan Koyu ve rafting için Köprüçay’a gidilebilir. Kleopatra Plajı, Patara Plajı, Lara Plajı ve Konyaaltı Plajı ise yüzmek için ideal yerlerdendir.

Antalya Tekne Turu Rezervasyon İşlemleri Nasıl Yapılır?

Tarihi, kültürel, doğal dokusu ile dikkatleri üzerine çeken Antalya’nın kıyıları ve denizi de oldukça güzeldir. Eski dönemlerden beri cazibe merkezi olan Antalya, Akdeniz bölgesinin incisi konumundadır. Antik kentleri, camiileri, kiliseleri, görkemli tarihi yapıları, antik tiyatroları ile ünlü olan Antalya’nın plajları da dünyaca ünlüdür. Her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin geldiği Antalya’da kış turizmi ve yayla turizmi de oldukça yaygındır.

Antalya’nın eşsiz denizlerini, koylarını ve mağaralarını görmek için günübirlik tekne turları ve haftalık tekne turlarına katılabilirsiniz. Antalya’nın doğal güzelliklerine şahit olmak için tekne turu ve yat turu etkinliklerine rezervasyon yaptırmanız gereklidir. Antalya en iyi özel tekne turu ve fiyatlar hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Antalya tekne turu rezervasyon işlemlerinizden sonra rotalar belirlenir ve bu güzergah kapsamındaki tüm yerlere gidilir. Sakin ve sessiz koylarda yüzmenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Antalya Yat Turu ile Gezilecek Rotalar Nelerdir?

Antalya büyük ve geniş bir coğrafyaya sahip olduğu için tekne turu ve yat turu için dört farklı rota seçeneğiniz bulunur. Kemer tekne turu, Antalya Kaleiçi tekne turu, Side tekne turu ve Alanya tekne turu bu seçenekler arasındadır.

Kemer’den Kleoparta burnuna dek bulunan eşsiz güzellikteki koylarda unutulmaz bir yat turuna çıkabilirsiniz. Bu yat turunda misafirler otellerinden alınır. Kemer yat limanına transfer edilen misafirler yat ya da tekneye alınır ve saat 10.00’da tekne hareket eder. Bu tekne turunda rota Korsanlar Mağarası, Cennet Koyu, Phaselis ve Kleopatra Burnu’dur. Üç farklı yerde yemek ve yüzme molası verilir. Misafirlere iki çeşit yemek, salata ve tatlı ikram edilir. Phaselis durağındaki muhteşem antik kent misafirler tarafından gezilebilir. Korsan tekne turlarında köpük partileri ve eğlenceli animasyonlar gerçekleştirilir. Saat 17.00’da gezi sona erer.

Antalya yat limanından çıkan tekne turlarında eşsiz falez manzarası eşliğinde Küçük Çaltıcak’a kadar günübirlik tekne turları yapabilirsiniz. Misafirler, Antalya Kaleiçi yat limanında karşılanır ve tekneye alınır. Saat 10.00 civarında tekne hareket eder. Teknenin rotası Konyaaltı Plajı, Falezler ve Çaltıcak gibi popüler yerlerdir. Üç farklı yerde yemek ve yüzme molası verilir. Misafirlere iki çeşit yemek, salata ve tatlı ikram edilir. Saat 16.00’da gezi sona erer.

Side’de denizle ufuk çizgisinin bütünleştiği muhteşem manzaralara tanıklık etmek isterseniz harika bir tekne turu yapabilirsiniz. Misafirler, otellerinden alınır ve Side yat limanına transfer edilir. Daha sonra misafirler tekneye alınır. Saat 10.00 civarında tekne hareket eder. Teknenin rotası Caretta Koyu, Adalar ve Boğaz gibi popüler yerlerdir. Üç farklı yerde yemek ve yüzme molası verilir. Misafirlere iki çeşit yemek, salata ve tatlı ikram edilir. Saat 17.00’da gezi sona erer.

Alanya’nın dünyaca ünlü deniz mağaralarını görmek ve tertemiz sularda kulaç atmak isterseniz Alanya tekne turlarına katılabilirsiniz. Misafirler, otellerinden alınır ve Alanya yat limanına transfer edilir. Daha sonra misafirler tekneye alınır. Saat 10.00 civarında tekne hareket eder. Teknenin rotası Korsanlar Mağarası, Aşıklar Mağarası, Fosforlu Mağara, Kleopatra Plajı ve Ulaş Plajı gibi bölgenin popüler yerleridir. Üç farklı yerde yemek ve yüzme molası verilir. Misafirlere iki çeşit yemek, salata ve tatlı ikram edilir. Saat 17.00’da gezi sona erer.