Bedri Rahmi Koyu Nerede Nasıl Gidilir? - TekneTur.Net

Bedri Rahmi Koyu Nerede Nasıl Gidilir?

Türkiye’nin her yeri ayrı bir güzelliktedir. Özellikle tatil beldelerinde bulunan koylar yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olmaktadır. Her yıl tatil beldelerine binlerce turist gelmekte ve gittikleri tatil beldelerinde yer alan güzel mi güzel koyları keşfetmektedirler. Türkiye’de yer alan birçok koy vardır. Bu koylar arasında en güzelleri hiç keşfedilmemiş olan koylardır. Güzelliği keşfedilen tüm koylar her yıl kalabalık olmaktadır.

Bedri Rahmi Koyu, güzelliği keşfedilmiş adeta cennetteymiş hissi veren koylar arasında yer alıyor. Buranın güzelliği keşfeden herkes her yıl mutlaka buranın güzelliği için geliyor. Bedri Rahmi Koyu, kendince bir hikayesi olan ve adını bu hikâyeden alan bir koydur. Oldukça güzel ve büyüleyici bir görünümü vardır. Buraya geldiğiniz zaman yaşadığınız yere gitmek oldukça zor olacaktır.

Bedri Rahmi Koyuna Nasıl Gidilir?


Güzelliğinden bu denli söz edilen bu güzel koy her yıl haziran, temmuz, ağustos, eylül ve ekim aylarında gelen yerli ve yabancı turistleri misafir ediyor. Burası geldiğiniz zaman asla gitmek istemeyeceğiniz bir güzelliğe sahiptir. Bu koyu keşfettikten sonra her yıl geleceğiniz koylar arasında yer alacaktır.

Güzelliğinden bu kadar söz etmişken Bedri Rahmi Koyu bir diğer adıyla Taşkaya Koyu’na nasıl gidileceği de merak konusudur. Bu güzel koy Muğla ilinin Fethiye ilçesindeki Göcek beldesinde bulunan bir koydur. Buraya gelmek için öncelikle Muğla tarafındaysanız Muğla’dan Fethiye beldesine geçerek oradan da Göcek minibüslerine binerek bu koyda inebilirsiniz. Ancak buraya gelmeden önce mutlaka dönüş saatlerine bakarak kendinizi ayarlamanız gerekir.

Bedri Rahmi Koyu Hikayesi Nedir?


Bedri Rahmi Koyu’nun adının nereden geldiği hem halk tarafından hem de buraya gelen ziyaretçiler tarafından merak edilmiştir. Yaklaşık 1945 senesinde Halikarnas balıkçısı olarak bilinen bir kişi mavi yolculuğa çıkmıştır. Bu mavi yolculukta Bedri Rahmi’de vardır. Cumhuriyet sonrası dönemde tanınan Bedri Rahmi deniz ve doğa sever bir insandır. Çıkılan bu mavi yolculukta birçok güzel eserler çizmiştir. 1974 yılında da Göçek’e yapılan yolculukta Taşkaya koyunda bulunan büyük bir yamaca Balık resmi çizmiştir. Görünüş olarak balık olan fakat içerisinde 6 farklı hayvanı barındıran bu resim oldukça ilgi uyandıran bir resimdir.

Bedri Rahmi Koyunda Neler Yapılır?


Şehrin kalabalığından uzakta kafanızı dinlemek gibi bir niyetiniz varsa gidecek olduğunuz tek adres Bedri Rahmi Koyudur. Etrafında bulunan güzellikler, doğası, masmavi berrak suyu ile gelenlerin hayrete düşeceği güzelliği etrafa saçıyor. Bu denli güzel olan koy gerek hikayesi gerekse de doğasının güzelliğinden dolayı birçok kişi tarafından keşfedilmiş olup yerli ve yabancı tüm turistlerin uğrak noktası haline gelmiştir. Turistler tarafından bu denli bilinen bu nokta her ne kadar sizlerin hayal ettiği kadar boş ve sakin bir koy olmasa da kalabalık olmayan bir mevsimde gittiğiniz zaman tadına doyulamayacak güzelliği görme fırsatı elde edebilirsiniz. Bedri Rahmi Koyunda birçok farklı aktivite yapmak mümkündür.

Doya Doya Fotoğraf Çekin


Günümüzün en önemli unsurlarından bir tanesi fotoğraftır. Özellikle fotoğraf çekmeyi çok seven biri iseniz, gittiğiniz noktalarda kendinize anılar bırakmaktan hoşlanıyorsanız bu koy tam size göredir. Her köşesinin ve her noktasının ayrı manzaraya sahip olması fotoğraf çekilmeyi ve fotoğraf çekmeyi sevmeyenlerin bile ilgisini çekiyor. Sizler de Bedri Rahmi Koyu’nun çeşitli noktalarını kendi kadrajınızdan ele alabilirsiniz. Bu güzel cennetten kendinize ve sevdiklerinize hatıralar bırakabilirsiniz. Koyu ünlü yapan ve ilgi çeken nokta olan balık resmini mutlaka kadrajınıza almanız gerekir. Yıllardan beridir burada kalmayı başaran bu güzel resim Bedri Rahmi Koyu’nu anlamlı kılan en özel yerlerden bir tanesidir.

Bedri Rahmi Koyunun Sularında Yüzmek


Doğası, çevresi, manzarasının bir o kadar güzel olduğu Bedri Rahmi Koyunun bir güzel yanı ise suyudur. Yazın sıcağından bunalan ve bu sıcakları serin sularda geçirmek isteyenler için uygun olan bir koy olan Bedri Rahmi Koyu masmavi denizi ile sizleri bekliyor. Sizler de buraya geldiğiniz zaman yanınıza denize gireceğiniz kıyafetlerinizi mutlaka yanınıza almanızda fayda vardır. Burada dilerseniz sabah saatlerinde gelerek tertemiz suya girme fırsatı elde edebilirsiniz. Hem temiz, hem de denizin en berrak olduğu saatler sabah saatleridir. Dilerseniz öğlen sıcağında da daha sıcak olan denize girebilir burada sevdikleriniz ile birlikte eğlenebilirsiniz.

Bedri Rahmi Koyunun Çevresini Keşfedin


Bir noktaya gittiğiniz zaman sadece gittiğiniz yeri değil, oranın etrafını da gezmenizde fayda vardır. Bedri Rahmi Koyu, oldukça güzel ve kusursuz bir nokta olmasından dolayı çevresinde ki doğal güzellikleri de keşfetmeniz tavsiye edilir. Özellikle yeşillikten hoşlanan insanlar var ise bu nokta tam onlara göredir. Tertemiz doğası ile insanların nefes almasını sağlayan bir yapısı vardır. Kalabalıktan sıkılan insanlar için rahat bir nefes almayı sağlayacak olan bu koyun etrafında ki güzellikleri keşfederek hem koyu hem de diğer manzaraları görebilirsiniz.

Kamp Sandalyeleriniz ile Kahve Keyfi Yapın


Kamp sandalyelerinin en keyifli tarafı istisnasız en güzel manzaralara eşlik etmesidir. Bedri Rahmi Koyunda da kamp sandalyelerinizi en güzel manzaranın etrafına koyarak hem manzarayı izleyebilir hem de keyifli kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Sevdikleriniz ile birlikte bu manzaranın keyfini sürebilirsiniz. Bu şahit olduğunuz manzaralar, stresli anlarda sizlerin stresinizi atmanıza yardımcı olduğu gibi içinizin huzurla kaplanmasına da yardımcı olacaktır.

Sizler de yazın en güzel tatili için nereye gideceğinizi bilemiyorsanız Bedri Rahmi Koyuna hiç düşünmeden rotanızı çevirebilirsiniz. Denizin keyfini çıkarıp, güneşlenebilir ve sabah yürüyüşüne çıkabilirsiniz. Gördüğünüz güzelliklerden sonra her sene gelmek isteyeceğiniz bu koya mutlaka uğrayın. Bu koy hem yerli hem de yabancı turistin de ilgi gösterdiği ve ziyaret ettiği bir bölgedir.

Sizde bedri rahmi koyunu gezmek istiyorsanız Göcek tekne turları sayfamıza gözatabilirsiniz.

  • 208