Boncuklu Koyu Nerede ve Nasıl Gidilir? | TekneTur.Net

Boncuklu Koyu Nerede ve Nasıl Gidilir?

Fethiye Boncuklu Koyu, Fethiye’nin batısında yer alır. Fethiye merkezden 4 kilometre uzaklıkta olan Küçük Boncuklu Koyu Fethiye kayalıkların arasında denizin tadını çıkarabileceğiniz enfes bir yerdir. Kalemiye Koyu’na komşu olan Boncuklu Koyu, yeşil sarıçam ormanları ve turkuaz denizin birleştiği nefes kesici kumsala sahiptir. Oldukça bakir olan Fethiye Boncuklu Koyu, yelkenli tekneler ve yatların uğrak yeridir.

Fethiye Boncuklu Koyu’na Nasıl Gidilir?

Fethiye merkezden Fethiye Ölüdeniz yolunu takip ederek muhteşem Boncuklu Koyu’na ulaşım sağlamanız mümkün. Bunun dışında Fethiye tekne turu ile bu koya ulaşım sağlayabilirsiniz.

Sizde Tekne Turları ile mavi yolculuğun tadını yaşamak istiyorsanız Fethiye Tekne Turlarımızıinceleyebilirsiniz.

Boncuklu Koyunun Doğal Güzellikleri

Cam gibi mavi bir denizi olan ve bakir olan bu koy, muhteşem bir doğal güzelliğe sahiptir. Fethiye’den kıyı boyunca dar ve kıvrımlı yollardan geçerek Boncuklu Koyu’na ulaşabilirsiniz. Boncuklu Koyu’nda bulunan Boncuklu Plajı’nda yılın tüm stresini atabilirsiniz. Bakir, sessiz ve huzurlu olan bu koyda yüzebilir, dinlenebilir, eğlenebilir ve güneşlenebilirsiniz. Su sporları için oldukça uygun olan Boncuklu Koyu’nda adrenalin dolu bir tatil geçirebilirsiniz.

 

Küçük Boncuklu Koyu Fethiye/Muğla

Fethiye merkezden dolmuşa binerek 10 dakikada Küçük Boncuklu Koyu’na ulaşabilirsiniz ya da özel araç ile yine 10 dakikada bu koya gelebilirsiniz. Karagözler yarımadasında yer alan bu koya ulaşmak için dar ve kıvrımlı bir yolu takip etmeniz gerekir. Ayrıca Küçük Boncuklu Koyu’na Fethiye tekne turları ile ulaşabilir ve koyu gezebilirsiniz. Küçük Boncuklu Plajı’na giriş ücretsiz. Fakat içeride aldığınız her hizmet için ücret ediyorsunuz ve biraz pahalı olduğunu belirtelim. Küçük Boncuklu Plajı, gün boyunca açık. Üstelik haftanın belirli günlerde özel konsept partiler yapılıyor. Küçük Boncuklu Koyu’nda herhangi bir konaklama imkanı bulunmuyor. Denizi ve kumsalı oldukça hoş olan Küçük Boncuklu Koyu’nda az da olsa çakıllar ve taşlar bulunuyor. Bu yüzden deniz ayakkabısı ile denize girmek daha iyi bir seçim olur.

 

Büyük Boncuklu Koyu Fethiye/Muğla


Bütün yaz hareketin ve huzurun hiç eksilmediği Büyük Boncuklu Koyu, Fethiye’nin en özel koylarından birisidir. Özel aracınız ya da dolmuşla buraya çok kısa sürede ulaşabilirsiniz. Yalnızca araç girişinin ücretsiz olduğu Büyük Boncuklu Koyu’nda büyük ve göz kamaştırıcı bir orman vardır. Bu orman içinde konaklayabilir, Büyük Boncuklu Plajı’nın ücretsiz mangalını kullanarak et pişirebilirsiniz. Çam ağaçları ve denizin muhteşem birlikteliğinden oluşan Büyük Boncuklu Koyu’nda kanolar ile gezintiye çıkabilir ve etraftaki küçük koyları görebilirsiniz. Berrak suyun, minik ışıltıları ve dalgaların sesi eşliğinde yapacağınız bu gezinti unutulmaz anılarınız arasında yer alacak. Mekanın restoranı ve geniş yemek menüsü sayesinde karnınızı doyurabilir ve enfes yemeklerden tadabilirsiniz. Büyük Boncuklu Koyu’nda, plaj voleybolu ve çeşitli su sporları yaparak aileniz ve sevdiklerinizle çok keyifli ve eğlenceli vakit geçirmeniz mümkün.
 

  • 2068