Bursa Kamp Alanları Ücretli Ücretsiz Camping 2021 | TekneTur.Net

Bursa Kamp Alanları

Gezi yapmak için Türkiye’nin dört bir yanında sayısız şahane alan bulunuyor. Her ilinde farklı güzellikler olan güzel Türkiye’nin kamp yapmak için en çok tercih edilen illerinden biri Bursa olarak dikkat çekiyor. Bursa da kısa ya da uzun süreli kamp yapma hayaliniz varsa artık harekete geçebilirsiniz! Yaz kış demeden kamp alanlarını araştırıyorsanız en doğru adrese geldiğinizden emin olabilirsiniz. Küçük bir hafta sonu tatili ya da daha fazlası için kamp kurmayı düşünüyor ve Bursa’da yaşıyor fazla da uzağa gitmek istemiyorsanız sizler için hazırladığımız Bursa kamp alanları listesine mutlaka bakmanızı tavsiye ediyoruz. Güvenli, eğlenceli ve keyifli zaman geçirebileceğiniz bu kamp alanlarını mutlaka görmeniz gerekiyor! Peki, Bursa’da nerelerde kamp yapılabilir? Kamp alanları ücretli midir? Ücretsiz kamp alanları var mıdır? Merak ettiğiniz tüm bu soruları ayrıntılı olarak yanıtladık. Detayların tümüne içeriğimizin devamından erişebilirsiniz.

Suuçtu şelalesinde şahane bir kamp yapın!

Bursa kamp alanları denilince akla ilk gelen yerlerden biri Suuçtu şelalesi oluyor.  Hem şehir merkezine oldukça yakın olması hem de doğa içerisinde şahane bir huzur vermesinden ötürü en sık tercih edilen yerlerden biri olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bu şelale Karadere fay hattının çökmesiyle beraber ortaya çıkmıştır. Pek çok kampçı bu alanı tercih ettiği için genel olarak çok güvenilir bir yer olduğunu da söylemek mümkündür. Tuvalet, lavabo ve benzeri ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz alanları da mevcuttur. Ufak bir hafta sonu kamp kaçamağı için burayı gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Baraklı Göleti kamp içi uygun alanlar arasında!

Yine Bursa’da gidebileceğiniz bir diğer kamp alanı ise Baraklı Göleti’dir. Eğer doğa aşıysanız ve gölete karşı kahvaltı yapıp, doğada uyuyup zaman geçirmek istiyorsanız mutlaka kamp alanı olarak burayı tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Binalardan ve asfalttan uzak olan bu alanda, çadırınızı kurarak şahane vakit geçirebilirsiniz. Gölün etrafında sabah ve akşam yürüyüşleri yapabilirsiniz. Ayrıca Baraklı Göleti kamp alanı için hiçbir ücret ödemenize gerek olmadığı gibi aynı zamanda market, tuvalet, çeşme gibi tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz benzersiz bir kamp alanıdır.

Kocayayla Kamp Klanı

Bursa kamp alanları arasında sunabileceğimiz bir diğer güzel yer ise Kocayayla doğal park kamp alanıdır. Şehir merkezine sadece 56 kilometre uzaklıkla olan bu kamp alanı eşsiz doğal güzelliği ile insanı büyülüyor. Yeşil alan ve doğal bir yerde kamp yapma fikriniz varsa kesinlikle burayı tercih etmelisiniz. Yine bu kamp alanına giriş için hiçbir ücret ödemeniz talep edilmiyor. Tuvalet, market, kafe ve benzeri çeşitli ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz imkânlar da sunuyor. Yerleşim alanına yakın olduğu için kampa gitmeden önce büyük bir alışveriş yapmanıza gerek kalmıyor. Kısa mesafedeki yerleşim alanlarına giderek tüm ihtiyaçlarınız için kolayca alışveriş yapabilirsiniz.

Gizli cennet; Eşkel Köyü!

Bursa kamp alanları arasında önerebileceğimiz bir diğer yer ise adeta ilin gizli cenneti gibi olan Eşkel köyüdür. Bu köyü diğer köylerden ayıran büyük farklılıkları olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bu köyün en güzel özelliği ise sahil kenarında olmasıdır. Denize karşı sakin bir kamp geçirmek için son derece idealdir. Yürüyüş alanları, market, tuvalet, duş ve benzeri çeşitli imkânları da barındırdığı için kamp yaparken çok da zorluk çekmeyeceğiniz bir yer olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Köyün içerisinde alışveriş yapabileceğiniz yerler mevcuttur. Kısa ya da uzun bir kamp için siz de Eşkel köyünü tercih ederek bir farklılık yapabilirsiniz.

Küreklidere Şelalesi!

Bursa’da kamp yapmak için tercih edebileceğiniz bir diğer yer ise Küreklidere şelalesi kamp alanıdır. Bu alan pek çok kamp sever tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Şehir merkezine de son derece yakın mesafede olduğu için özellikle hafta sonu kamp yapmak isteyenler için çok uygun bir konumdadır. Ancak buraya kamp yapmak için gitmende önce gıda ihtiyaçları noktasında temkinli gitmenizi tavsiye ediyoruz. Lavabo, tuvalet ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz bir alan olsa da alışveriş yapabileceğiniz yakın bir yer bulamayabilirsiniz. Yürüyüş yaparken dinlenmeniz için banklara yer verilen bu alanın sakin ve huzurlu havası kamp boyunca size de çok iyi gelebilir!

Bağlı Yaylası Kamp İçin Tercih Ediliyor!

Yaylada kamp yapmayı seviyorsanız Karadeniz’e gitmenize gerek yok! Bursa’da da şahane bir yaylada kamp yapabilirsiniz. Araçla şehir merkezine olan uzaklığı 51 kilometre kadar kısa olan Bağlı yaylası kampçıların en sevdiği ve tercih ettiği yerlerden biri olarak dikkat çekiyor. Uludağ’a da çok yakın bir mesafede bulunduğu için kamptan sonra farklı bir etkinlik olarak orayı ziyaret etme şansınız da bulunuyor. Kamp alanında yiyecek, içecek, tuvalet ve diğer ihtiyaçlarınızı kolayca giderebilirsiniz. Yakın köylere giderek alışverişinizi yapabilirsiniz.

Ketenlik Yaylası!

Yine bursa kamp alanları için tercihinizi yayladan kullanmayı istiyorsanız Ketenlik yaylası da tam size hitap ediyor! Ketenlik yaylası çok fazla kampçıyı ağırlayan bir alan olarak dikkat çekiyor. Düz, havası güzel, bol çimenli ortamlarda kamp yapmayı seviyorsanız siz de bu yaylada kamp yapabilirsiniz. Bursa’ya tam olarak 49 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Yakınında bulunan Aras şelalesini de ziyaret edebilirsiniz. Civar köyleri ziyaret ederek marker alışverişlerinizi yapma olanağınız da bulunuyor. Bunun yanı sıra diğer temel ihtiyaçlarınız için de civar köylere kolayca gidebilirsiniz. Bursa kamp alanları arasında en çok tercih edilen yerlerden biri olduğunu söylemek de yanlış olmayacaktır. Ailece ya da yalnız bir kamp planınız varsa burası sizin için son derece keyifli ve güvenli olacaktır.

Şahane Bir Kamp Deneyimi İçin İznik Gölü!

Bursa denilince aslında akla ilk olarak İznik gölü ve güzelliği geliyor demek yanlış olmayacaktır. Türkiye’nin en büyük 5. Gölü olma özelliğine sahip İznik gölünde muhteşem bir kamp yapabilirsiniz. Bursa’ya birazcık uzak olsa da, hafta sonu aracınızla kolayca gidebileceğiniz bir konumdadır. Göl yüzmek için de elverişli olduğundan özellikle yaz aylarında kampçıların uğrak noktası haline geliyor. Göl çevresinde çok sayıda işletme yer alıyor. Elektrik, su, yiyecek, içecek, tuvalet ve benzeri tüm ihtiyaçlarınıza kolayca erişebileceğiniz bir kamp alanı olduğu için de sıklıkla tercih edildiğini söylemek mümkündür. Siz de Bursa kamp alanları arasından İznik Gölü’nü tercih edebilirsiniz.

Efsane bir kamp için Dalyan gölü!

Yine Bursa kamp alanları için göl seçeneklerinden devam ediyoruz. Dalyan gölü de kampçıların en çok tercih ettiği alanlardan biridir. Denize yakın mesafede olan bu göle yakın kamp kurarak güzel bir kamp deneyimi yaşayabilirsiniz. Özellikle yaz ve bahar aylarında çok sık tercih edildiğini söylemek gerekiyor. Dalyan gölünde kamp kurarken doğa ile iç içe olup sabah, akşam yürüyüşleri yapabilir, kontrollü bir şekilde ateş yakabilir ve tüm ihtiyaçlarınızı kolayca bu alanda giderebilirsiniz. Kamp alanına çok yakın konumda bulunan köylere giderek ihtiyacınız olan her şeyi kolayca satın almanız mümkündür.

Kurşunlu Barajı kamp için iyi bir tercih!

Kamp yapmak isteyenler için en iyi diyebileceğimiz bir diğer alan ise Kurşunlu barajı olarak dikkat çekiyor.  Bursa kamp alanları arasında yer alan kurşunlu barajı şehir merkezine yaklaşık olarak 75 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Eğer kendi aracınız varsa hafta sonu kamp yapmak için rahatlıkla burayı tercih edebilirsiniz. Ancak insanlardan uzak aşırı ıssız bir alan olduğunu da söylemekte fayda var. Yerleşim alanının dışında kaldığı için tuvalet ve benzeri tüm ihtiyaçlarınızı karşılamak için yakınlardaki köyleri ziyaret etmeniz gerekiyor. Gıda alışverişinizi de kamp alanına gelmeden önce yapmanızı tavsiye ediyoruz. Aksi halde kamp yaparken bu konuda biraz zorluk çekebilirsiniz.

Alaçam kamp alanı!

Son olarak Bursa kamp alanları önerimiz ise Alaçam kamp alanıdır. Kestel ilçesinde yer alan bu kamp alanı en çok tercih edilen yerlerden biri olarak dikkat çekiyor. Rakım olarak yüksek bir noktada kalan Alaçam kamp alanı çeşitli sporlarla ilgilenebileceğiniz de bir alandır. Bir kamp alanında olması gereken her şey mevcuttur. Karavan alanı bungalov evler, tuvalet, duşluk, elektrik ve yiyecek-içecek alışverişi yapabileceğiniz her şey elinizin altında olduğu için son derece keyifli ve güvenli bir kamp deneyimini burada yaşamanız mümkündür.

Sizler için hazırladığımız Bursa kamp alanları yazımızın sonuna geldik. Eğer Bursa’da yaşıyorsanız ve çok zamanım yok, bir hafta sonum var diyorsanız şehir merkezine yakın olan bu kamp alanlarından herhangi birini rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Sizler için hazırladığımız listede yer alan tüm kamp alanlarının genel olarak kalabalık ve güvenilir alanlar olduğuna emin olabilirsiniz. Yalnız ya da ailece bir kamp yapmak için hemen harekete geçmenizi tavsiye ediyoruz!

  • 1