Fethiye Cennet Koyu Nerede ve Nasıl Gidilir? | TekneTur.Net

Fethiye Cennet Koyu Nerede ve Nasıl Gidilir?

Fethiye Cennet Koyu, bin bir doğal güzelliği ve eşsiz manzarasıyla siz doğaseverleri bekliyor. Cennet Koyu, ılık ve dalgalı, turkuaz denizi ile kendinizi harikalar diyarında hissetmenizi sağlıyor. Cennet Koyu Kabakyakınlarında konumlanıyor. Bu koy üzerinde yalnızca bir camping işletmesi bulunuyor. Fethiye kamp alanları arasında bulunan Cennet Koyu kampı’ndan yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Cennet Koyu’nda bu camping alanı dışında çadır kurmak ve ateş yakmak kesinlikle yasak. Orman yangınlarına karşı yasal bir uygulama. Bu yüzden kamp alanı dışında konaklama imkanı da bulunmuyor.
 

Fethiye Cennet Koyuna Nasıl Gidilir?

Cennet Koyu Fethiye adı gibi gerçekten de cennetten bir köşedir. Dalaman Havaalanı’ndan servis ya shuttle aracılığı ile öncelikle Fethiye merkeze gelmeniz gerekiyor. Cennet Koyu’na kara yolu ulaşımı olmadığı için Kabak Koyu’na tekne ile gelip daha sonra Kabak Koyu’ndan yine deniz yoluyla 20 dakika içinde Cennet Koyu’na ulaşım sağlamanız mümkün. Fethiye tekne turu ve günü birlik tekne turları ile yine bu koyu gezip görebilirsiniz. Bunun dışında, alternatif olarak, Kabak Koyu’ndan yola çıkıp 3 saat yürüyerek Cennet Koyu’na gelebilirsiniz.

Sizde Fethiye’nin güzel denizinde yüzmek ve gezmek istiyorsanız, Fethiye Tekne Turlarımızıinceleyebilirsiniz.

 

Cennet Koyu Gezi Rehberi

 

Cennet Koyu, Kabak Koyu’na lokasyon olarak oldukça yakın hatta komşu denebilir. Oldukça bakir, yeşil ve doğal güzelliklere sahip olan bu koyda huzurlu, sessiz ve sakin bir tatil geçirebilirsiniz. Çok büyük bir ormana sahip olan bu koyda yalnızca Cennet Kamp adında bir camping alanı bulunuyor. Yani Cennet Koyu’nda kalabilmek için bu kamp alanını kullanmanız gerekiyor. Burada sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemeği servis ediliyor. Ayrıca tuvalet ve duş gibi hizmetleri burada alabilirsiniz.

Cennet Koyu’nda denizin ve güneşin keyfini çıkarabileceğiniz gibi Likya Yolu’nda yürüyüş yaparak tarihi bir gezintiye çıkabilirsiniz. Dalgalı denizde yüzmek de onu izlemek de çok keyifli, bizden söylemesi! Denizi ılık, tertemiz ve az tuzlu olduğu için rahat bir şekilde yüzmek mümkün.

 

Cennet Koyu Yapılacak Aktiviteler

 

Bu koyda, turkuaz rengi denize kendinizi bırakıp dalgaların sizi sürüklemesine izin verin. Muhteşem bir denizde kulaç atmak tüm yılın yorgunluğunu çıkarmaya yetecektir. Şezlonga uzanıp müzik dinlemek ve kitap okumak, doğa ile baş başa vakit geçirmek ruhunuza iyi gelecek diye düşünüyorum.

Doğal ve tarihi güzelliklerin izini sürmek isteyen turistler mutlaka Likya Yolu’nda kendilerini bulacaklar. Cennet Koyu’nda ayrıca ateşin başında sevdiklerinizle vakit geçirebilir, müzik eşliğinde bir şeyler yiyebilir ve yıldızları izleyebilirsiniz. Ayrıca uzun doğa yürüyüşlerine çıkabilir ve mis gibi kokan dağ kekiklerinden toplayabilirsiniz. Bu yürüyüşler sırasında biraz serinlemek ve dinlenmek için mola vermek isterseniz işletmenin yakınından bulunan küçük mağaraya girebilirsiniz. Otantik ve doğa içinde bir deneyim yaşamak için Cennet Koyu çok doğru bir adres!
 

  • 2128