Fethiye Günlüklü Koyu Nerede ve Nasıl Gidilir? 2021 | TekneTur.Net

Fethiye Günlüklü Koyu Nerede ve Nasıl Gidilir?

Fethiye Günlüklü Koyu, Fethiye Göcek karayolunda yer alır. Fethiye merkeze yaklaşık olarak 17 kilometre uzaklıkta bulunan Günlüklü Koyu, Göcek merkeze ise yaklaşık 10 kilometre mesafededir. Günlüklü Koyu, adını bu koyda bulunan ve enfes bir görüntüye sahip olan günlük ağaçlarından alır. Günlüklü Koyu, doğa ile baş başa vakit geçirmek isteyen kişilerin rotasında kesinlikle bulunması gereken bir yer. Günlüklü Koyu, günlük ağaçlarının dev gölgesinde sıcaktan korunmayı ve serin bir tatili vaat ediyor. Günlüklü koyu giriş ücreti 2018 yılı için kişi başı 20 TL’dir. Burada dilerseniz şezlong, şemsiye, çardak ve hamak kiralamanız mümkün. İki adet şezlong ve bir adet şemsiyenin fiyatı 40 TL olduğunu da belirtelim.

Fethiye Günlüklü Koyu Nasıl Gidilir?

Günlüklü Koyu, Fethiye Göcek Karayolu’ndadır. Fethiye ile Göcek’in ortasında bulunan Günlüklü Koyu, Fethiye’ye 17 kilometre ve Göcek’e 10 kilometre mesafededir. Sezon boyunca, Köprübaşı Mevki’nden Kargı-Yanıklar dolmuş hattına binerek Günlüklü Koyu’na ulaşabilirsiniz. Özel araç ile Günlüklü Koyu’na gitmek isterseniz Fethiye merkeze geldikten sonra Günlüklü Koyu tabelalarını izleyerek yaklaşık 15 dakikada buraya varabilirsiniz.
 

Günlüklü Koyu Yapılacak Aktiviteler

Günlük ağaçları ile donatılmış bu koyda, sevdiklerinizle piknik yapabilirsiniz. Mangal yapmak, hamaklarda uzanıp yılın yorgunluğunu çıkarmak, serin çardaklarda kitap okumak, müzik dinlemek ve çayınızı yudumlamak büyük bir keyiftir. Berrak ve ışıltılı denizi, altın sarısı ve incecik kumlu olan kumsalı, mis gibi günlük ağacı kokuları ile eşsiz bir koydur, Günlüklü Koyu… Denizi az dalgalıdır, çok temiz ve sığdır. Bu yüzden herkes bu koyda rahatlıkla yüzebilir. Fethiye tekne turu ve mavi turlar ile Günlüklü Koyu’na gelebilir ve günü birlikte ailenizle burada vakit geçirebilirsiniz.

Özellikle parfüm imalatı ve ilaç yapımında kullanılan Günlük ağaçları’ndan adını alan bu koyda gün doğumu ve gün batımı manzaralarını kesinlikle kaçırmamalısınız. Bu mucize anları tanıklık etmek sizi çok mutlu edebilir.
 

Günlüklü Koyu’nda Konaklama İmkanları

500 metre uzunluğundaki plajı ve yemyeşil ormanları ile göz kamaştıran Günlüklü Koyu, misafirlerine unutulmaz bir tatil imkanı sunuyor.

Burada kalmak için Günlüklü Koyu Pansiyonu’nu tercih edebilirsiniz. Bu koyda yer alan konaklama merkezlerinden biri olan Günlüklü Koyu Pnasiyonu, günlük ormanı içinde yer alıyor. Bol oksijenli doğası ve deniz manzarası ile bu pansiyon adeta rahatlığın adresi. Bu pansiyonun odaları ise bungalow şeklinde dizayn edildiği için çok otantik bir havası var. Odalarda klima var fakat mini bar bulunmuyor.

The Bay Beach Club, Fethiye karayolu üzerinde bulunuyor. Özgün ve şık bir mimari tasarıma sahip olan, üstün kaliteli hizmeti ile misafirlerine özen gösteren The Bay Beach Club, eğlenceli bir tatil geçirmenizi sağlıyor.

Fethiye Günlüklü Koyu çadır kampı yapmak isteyenler için burada çok hoş bir kamp alanı bulunuyor. Bu camping alanında çadır ya da karavan içinde doğal bir tatil geçirmeniz mümkün. Çadır ve karavanda kalmak isteyen turistler için elektrik, su, duş ve tuvalet gibi temel ihtiyaçların sunulduğu bu alanda doğa ile baş başa huzurlu ve büyüleyici bir tatil geçirebilir, sevdikleriniz ile güzel anılar biriktirebilirsiniz.
 

Günlüklü Koyu Gezilmesi Gereken Yerler

Otantik doğası, mis gibi kokan günlük ağaçları ve temiz denizi ile bir doğa harikası olan koyda yüzebilir, güneşlenebilir, sevdiklerinizle piknik ve mangal yapabilirsiniz. Ayrıca uzun doğa yürüyüşleri yapabilir, çadır kurup, kamp ateşi başında şarkılar söyleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra Fethiye tekne turu organizasyonlarına katılabilir ve civardaki nadide koyları gezebilirsiniz.

  • 1231