Fethiye Katrancı Koyu Nerede ve Nasıl Gidilir? | TekneTur.Net

Fethiye Katrancı Koyu Nerede ve Nasıl Gidilir?

Fethiye Katrancı Koyu, Muğla’nın Fethiye ilçesine bağlıdır. Katrancı Koyu, Fethiye merkeze 16 kilometre uzaklıkta yer alır. Katrancı Koyu, orman içinde bulunan kamp alanı ile ünlüdür. Katrancı Koyu kamp ve karavan alanları bulunur. Doğa ile iç içe, turkuaz ve berrak deniziyle bu koy ruhunuza iyi gelir. Katrancı Koyu, Fethiye Karayolu’na 1 kilometre mesafede bulunur. Karayolunun kenarında bulunan balkon biçimindeki seyir teraslarına oturarak, muhteşem manzarayı seyredebilir ve unutulmaz anları aklınıza kazıyabilirsiniz. Zaten Katrancı Koyu yorumlara baktığınız zaman bu koyun eşsiz güzelliklerini anlatan kişileri görebilirsiniz.
 

Katrancı Koyuna Nasıl Gidilir?

Katrancı Koyu, Fethiye merkeze yaklaşık olarak 16 kilometre mesafede bulunur. Fethiye-Muğla Karayolu’na 1 kilometre mesafede olan Katrancı Koyu, Göcek ile Fethiye arasında konumlanır. Fethiye merkezden hareket eden Göcek minibüslerini kullanarak Katrancı Koyu Kamp Alanı Yolu’nda inebilirsiniz. Daha sonra 2 kilometre yürüyerek Katrancı Koyu kamp alanına ulaşabilirsiniz. Özel araç ile buraya gelmek isteyen kişiler, Katrancı Koyu tabelasını takip ederek gelebilirler.

Katrancı Koyu Gezi Rehberi

Katrancı Koyu’nda yalnızca çadır ve karavan konaklaması yapılır. Burada yemekler, kamp alanında kalan kişiler tarafından yapılır. Akşam saatlerinde deniz kenarına kurulan büyük sofralarda mangalda et ve balık gibi yiyecekleri hazırlayarak sevdiklerinizle keyifli bir yemek yiyebilirsiniz. Kamp alanında bulunan kafe, market ve restorandan yiyecek ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Restoranda şık bir akşam yemeği yiyebilirsiniz. Kamp alanında bir disko ve atari salonu vardır. Kamp diskosu gece saat 01.00’e kadar açık. Bu yüzden sınırsız eğlenceyi yaşayabilirsiniz. Bunun dışında kamp alanında bulunan çamaşırhane ve bulaşıkhane gibi servislerden de yararlanabilirsiniz.

Katrancı Koyu kamp alanından Fethiye şehir merkezine yarım saat ara ile hareket eden servisler sayesinde kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kamp alanında çadırı olmayanlar için çadır kiralaması yapılabiliyor. Çadırların içinde minibar, çarşaf ve yorgan gibi malzemeler bulunuyor. Kamp alanı içinde bir gecelik çadır kirası ücretleri ise 28 TL. Karavan yeri ücreti kiralamak ise bir gece için 43 TL. Şahıs girişi 6 TL, öğrenci girişi 3 TL, motosiklet girişi 12 TL, küçük vasıta girişi 18 TL, minibüs girişi 54 TL, otobüs giriş 144 TL, çadır yeri ise 36 TL’ye kiralanabiliyor.
 

Katrancı Koyu’nda Yapılacak Aktiviteler

Katrancı Koyu, Fethiye’nin diğer koylarına oranla daha kalabalık bir yerdir. Eğer daha bakir, huzurlu ve sessiz bir yerde yüzmek isterseniz Katrancı Koyu’ndan 15 dakikalık patika bir yol yürüyerek Kızlar Koyu’na ulaşabilirsiniz. Burada sakin ve doğayla baş başa bir gün geçirebilirsiniz. Balık tutabilir, yüzebilir, güneşlenebilir ve üç tarafı çam ormanları ile kaplı olan bu koyda doğa yürüyüşü yapabilirsiniz. Bunun dışında botla denizde dolaşarak, harika bir gün geçirebilirsiniz. Tüm koya hakim olan manzarası ile Çardak Bar’da oturup bir şeyler içebilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra Fethiye tekne turu organizasyonlarına katılıp keşfedilmemiş koyları keşfe çıkabilirsiniz.
 

  • 1236