Fethiye Mavi Yolculuk Turları Fiyatları 2020 | TekneTur.Net

Fethiye Mavi Tur Mavi Yolculuk

Sale 20%
Çok İyi666 Görüntülenme
5.0

Sizde Fethiye özel tekne turları düzenlemek istiyorsanız hemen bizi arayın.

Yemek 
- Balık veya ...

  • Free WiFi
  • Parking
  • Non-smoking Rooms
  • Restaurant
Sale 20%
Çok İyi464 Görüntülenme
5.0

Haftalık tekne kiralamak istiyorsanız hemen bizi arayın. Fehiye-Göcek haftalık tekne turu ile mavi yolculuğun tadını yaşayın.

&nbs...

  • Free WiFi
  • Parking
  • Non-smoking Rooms
  • Restaurant

Fethiye mavi tur mavi yolculuk rotaları bir başka güzeldir. Birbirinden güzel ve eşsiz onlarca farklı koy, sakinliği ve huzuru seven insanlar tarafından keşfedilmeyi bekler. Fethiye mavi tur ve Fethiye mavi yolculuk ile tatilinizi unutulmaz kılmanız mümkündür. Özel tekne turu, mavi tur, yat turu, mavi yolculuk ve tekne turu organizasyonlarını en iyi ve en uygun fiyatla yapabilmek, Fethiye mavi tur mavi yolculuk rotaları hakkında bilgi alabilmek için bizimle iletişime geçebilir ve önceden rezervasyon yaptırabilirsiniz.

 

Fethiye Gezilecek Yerler

Fethiye’nin birbirinden temiz koyları, kumsalları, mekanları ve sıradaşı doğası oldukça masalsı özellikler sergiler. Şehir merkezinde bulunan 4 kilometre uzunluğundaki Çalış Plajı buna bir örnektir. Olağanüstü bir gün batımına sahip olan bu plajda kitesurfing yapabilir, yüzebilir ve akşamları sahilde bulunan restoranlarda tatilin tadını çıkarabilirsiniz.

Antik Çağ’da Likya gibi büyük medeniyetlere ev sahipliği yapan Fethiye’nin müzesini görmeden olmaz. Merkeze oldukça yakın ve ulaşımı kolay olan Fethiye Müzesi, ‘arkeoloji’ ve ‘etnografya’ olarak iki bölümden oluşur. Müzede birçok farklı medeniyete ait heykeller, seramik, cam, metal sikkeler, heykel başları, seramik objeler bulunuyor.

Paspatur, Fethiye’nin kalbi olarak bilinen çarşısıdır. Rengarenk birkaç sokaktan oluşan Paspatur’da tarihi dokusu korunmuş evleri ve otantik havasında dolaşarak huzur bulabilirsiniz.

Her şehrin bir Aşıklar Tepesi vardır. Elbette Fethiye’yi de yukarıdan görebileceğiniz bir Aşıklar Tepesi bulunuyor. Gün batımını izlemek ve sevdiklerinizle tahta masalarda piknik yapmak ruhunuza iyi gelecek!

Fethiye’ye gelip de ünlü Amintas Kaya Mezarları diğer adı ile Fethiye Kral mezarlarını görmemek olmaz! Şehir merkezinde bulunan kaya mezarları işlenerek ve oyularak Likya Dönemi’nin kralları ve soyluları için yapılmış. Amintas’a çıkmak için 100 basamaklı bir merdiveni kullanıyorsunuz ve gördüğünüz bu lahitler siz de hayranlık uyandırıyor.

Kayaköy, eski bir Rum köyüdür. Beş bin yıllık tarihe sahip olan bu köy terk edilmiş bir halde bulunuyor. Kiliseleri, kütüphanesi, hastane, gümrük binası, okulu ve evleri ile 20. Yüzyılda 10 bin kişinin yaşadığı bu zengin tarihsel köyü mutlaka görmenizi tavsiye ediyoruz.

Fethiye Ölüdeniz yalnızca ülkemizin değil Avrupa’nın da en gözde tatil mekanlarından birisidir. Büyüleyici turkuaz mavisi denizi, yemyeşil çam ormanları ve gün batımının kızıllığı ile Ölüdeniz görenleri kendisine aşık ediyor. Ölüdeniz’in lagün kısmında Ölüdeniz Tabiat Parkı’nı görmeniz gerekiyor. Belcekız Plajı ise yüzmek için oldukça idealdir. Yamaç paraşütü yapmak için ise Ölüdeniz’i çevreleyen Babadağ’a çıkmanız gerekiyor.

 

Fethiye Mavi Yolculuk Rotaları

Fethiye mavi tur mavi yolculuk rotaları öylesine güzeldir ki hiç bitmesin istersiniz. Tur rota ve güzergah programı genel olarak öğleden sonra başlar. İlk gün Fethiye Limanı’ndan konuklar tekneye alınır. İlk mola yeri Boncuklu Koyu’dur. Burada kısa bir yüzme molasının ardından ikinci durak olarak Turunç Pınarı Koyu’na geçilir. Burada meşhur balıkçı Osman’ın restoranında dileyen misafirler akşam yemeği yiyebilir.

İkinci gün kahvaltı sonrası Kelebekler Vadisi’ne doğru seyir başlar. Burada kısa bir yüzme molası verilir. Daha sonra Belcekız Plajı’na demir atılır. Burada öğle yemeği yenir ve yüzme molasının ardından akşam yemeği ve konaklama için Gemiler Adası’na geçilir.

Üçüncü gün sabah erkenden tekne Ağa Limanı’na yanaşır. Kahvaltı ve yüzme molası sonrası kısa bir seyirle Binlik Koyu’na demir atılır. Yüzme molası sonrası tekne akşam yemeği ve konaklama için Batık Hamam’a geçer.

Dördüncü gün sabah kahvaltısı sonrası ilk durak Bedri Rahmi Koyu’dur. Burada yüzme molası verdikten ve öğle yemeği yedikten sonra akşam yemeği ve konaklama için Göbün Koyu’na geçilir. Burada bulunan balık restoranlarında akşam yemeğinizi yiyebilirsiniz.

Beşinci gün kahvaltı sonrası kısa bir seyirle tekne Tersane Adası’na demirler. Burada yüzme molası verdikten ve öğle yemeği yedikten sonra akşam yemeği ve konaklama için Domuz Adası’na geçilir.

Altıncı gün kahvaltı sonrası tekne, Yassıca Adalar’a demir atar. Öğle yemeği için dileyen misafirler burada bulunan Yörük Çadırlarında gözleme ve ayran keyfini çıkarabilirler. Burada yüzme molası verdikten ve öğle yemeği yedikten sonra akşam yemeği ve konaklama için Göcek Adası’na geçilir.

Yedinci gün kahvaltı ertesi tekne, öğle yemeği ve yüzme molası için Katrancı Adası’na doğru demir alır. Burada yüzme molası verdikten ve öğle yemeği yedikten sonra akşam yemeği ve konaklama için Kızıl Ada’ya geçilir. Son akşam Fethiye merkezi gezmek ve eğlenmek isterseniz Boncuklu Koyu’na demir atıp kara yolu ulaşımı sağlayabilirsiniz.

Sekizinci gün kahvaltının ardından tekne Fethiye Limanı’na gelir ve mavi tur unutulmaz anılarla sona erer.