Fethiye Tekne ve Yat Kiralama Fiyatları 2020 | TekneTur.Net

Fethiye Tekne ve Yat Kiralama Fiyatları

Sale 20%
Çok İyi666 Görüntülenme
5.0

Sizde Fethiye özel tekne turları düzenlemek istiyorsanız hemen bizi arayın.

Yemek 
- Balık veya ...

  • Free WiFi
  • Parking
  • Non-smoking Rooms
  • Restaurant
Sale 20%
Çok İyi464 Görüntülenme
5.0

Haftalık tekne kiralamak istiyorsanız hemen bizi arayın. Fehiye-Göcek haftalık tekne turu ile mavi yolculuğun tadını yaşayın.

&nbs...

  • Free WiFi
  • Parking
  • Non-smoking Rooms
  • Restaurant

Efsaneye göre güneş tanrısı olan Apollon, Finike kralı Agenor’un kızına aşık olur. Apollon, kıza yaklaşmak için köpek kılığına girer. Çünkü tanrı olduğu için ölümlü bir kıza hislerini açıklayamaz ve onun yanında olmak için sadık köpeği gibi görünür. Bir süre sonra kızın sevgisini kazanan Apollon, genç bir delikanlıya dönüşür ve kızla evlenir. Apollon ile kızın bir oğulları olur ve oğlunun adı Telmessos olur. İşte Telmessos, şu anki Fethiye’nin antik çağdaki adıdır. Athena, Orion, Apollon, antik tiyatrolar, kaya mezarları ile tarihi bir geçit olan Fethiye, yalnızca tarihi eserleri ile değil muhteşem doğasıyla da insanı büyüler. Muğla’nın en güzel ilçelerinden birisi olan Fethiye’nin coğrafi konumu oldukça iyidir. Akdeniz ve Ege’nin tam kesişiminde yer alan Fethiye birçok güzelliği içinde barındırır. Ölüdeniz, Saklıkent, Göcek, Dalyan, Kelebekler Vadisi ve Patara gibi yerleri gezebilirsiniz. Fethiye tekne ve yat kiralama imkanlarından yararlanarak Fethiye’de bulunan onlarca farklı ada ve koyu en iyi tekneler ile gezebilirsiniz. Fethiye tekne ve yat kiralama ile tertemiz koylarda yüzme keyfini çıkarabilirsiniz.

Fethiye Tekne ve Yat Gezintileri

Adalar adı verilen günübirlik olan tekne turu ve yat turu opsiyonlarının yanı sıra bir haftalık mavi tur organizasyonlarına da katılabilirsiniz. Farklı rota ve güzergahları Fethiye tekne ve yat kiralama ile gerçekleştirebilirsiniz. Adalar özel tekne turu genel olarak sabah başlayıp akşam saatlerinde sona erer. Hemen her şirketin rotası birbirine yakındır ve turlarda altı durak bulunur. Tekne turlarına katılmadan en az bir gün önce mutlaka rezervasyon yapılması ve fiyat bilgisi alınması gerekir. Kaşık Adası ya da bir diğer adı ile Yassıcalar, üzerinde Osmanlı’ya ait olan tersane kalıntıları bulunan Tersane Adası ve Göcek bu duraklar arasında yer alır. Genellikle bu tekne turlarındaki en önemli duraklardan birisi Kleopatra Hamamı idi. Fakat son zamanlarda bu koya giren teknelerden çok yüksek bir ücret alınması koyun rota dışı kalmasına neden oldu. Kleopatra’nın güzellik banyoları yapmak için kullandığı adada bulunan hamam depremler sonucu kaymış ve bir kısmı sular altında kalmış. Kalıntılar arasında yüzerek tarihe tanıklık etmek oldukça büyük bir keyiftir. Fethiye tekne ve yat kiralama ile özel bir rota belirleyerek Kleopatra Hamamı’na gidebilirsiniz.

Fethiye Mavi Turlar

Fethiye Limanı’ndan hareket eden tekneler genellikle saat 15.00’da hareket eder. Tur programı ile ilgili bilgilendirme yapılır ve serbest zaman verilir. Akşam yemeği Fethiye Limanı’nda yenir ve gece burada kalınır. İkinci gün kahvaltı sonrası Ölüdeniz’de öğle yemeği ve yüzme molası verilir. Akşam yemeği ve gece konaklama için Bizans kalıntılarının bulunduğu Gemiler Adası’na dümen kırılır. Üçüncü gün kahvaltıdan sonra Ağa Limanı’na doğru demir alınır. Burada kısa bir gezintinin ardından Bizans dönemine ait kalıntılar ve eski tiyatro gezilir. Dördüncü gün kahvaltının ardından Ekincik Körfezi’ne gidilir. Burada isterseniz Dalyan turuna katılıp kral kaya mezarlarını ve Caretta Caretta’ların evi olan İztuzu plajını gezebilirsiniz. Bir gece burada konakladıktan sonra beşinci gün Göcek Körfezi’ne geçilir. Burada bulunan koyları gezip, yüzme keyfine varılacak. Altıncı gün kahvaltı Tersane Adası’nda yapılır. Akşam yemeği ve gece konaklama için Manastır Koyu’na geçilir. Yedinci gün kahvaltıdan sonra Kızılada’ya demir atılır ve son yüzme molası verilir. Akşam yemeği ve gece konaklama Fethiye Limanı’nda olur. Sekizinci gün kahvaltıdan sonra muhteşem anılar ile mavi tur sona erer. Fethiye tekne ve yat kiralama imkanı ile siz de unutulmaz bir hafta geçirebilir ve tüm senenin yorgunluğunu üzerinizden atabilirsiniz. Fethiye tekne ve yat kiralama için bizimle iletişime geçebilirsiniz.