Göcek Nerede Ve Nasıl Gidilir ve Denize Girilir? TekneTur.Net

Göcek Nerede Ve Nasıl Gidilir?

Özellikle yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte insanlar huzur ve dinlenceyi bulabilecekleri yerler ararlar. Böyle bir arayış içinde olanlar için mükemmel bir atmosfer sunan Göcek koyları muhteşem atmosferi ile ziyaretçilerine muhteşem bir dinlenme ortamı sunar. Muhteşem güzellikleri ile baş döndürücü ortamlar sunan Göcek koyları ve Göcek adaları arasında keyifli bir gezi yaparken Likya döneminden kalma olan ve her biri son derece ilgi çekici bir görüntü sergileyen kaya mezarları gözünüzden kesinlikle kaçmayacaktır. Göcek merkezine yalnızca 8,4 km kadar mesafede bulunan nefes kesici güzellikteki Göbün koyu, günlük olarak tur hizmeti sunan tekneler tarafından terk edildiği saatlerde muhteşem bir sakinliğin hakim olduğu bir koy olma özelliği sergilemektedir. Bu bölgede tekneleri bağlama yeri, nefis yemeklerin sunumunun yapıldığı nezih bir restoran, eşsiz bir atmosfer yaratan tarihi yer ve dalgakıran bulunmaktadır.

 

En Güzel Göcek Koyları

Körfezde konumlanmış durumda olan adaların en büyüğü, Tersane Adası olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu adayı ziyaret ettiğinizde ise eski Rum yerleşiminin kalıntılarını görmeniz mümkün olacaktır. Ada üzerinde ayrıca bir tersane ve de gözetleme kulesi kalıntılarına rastlamak da mümkün olmaktadır. Bu ada üzerinde keyifli molalar verebileceğiniz bir restoran da bulunmaktadır. Sıcak yaz mevsiminde teknelerin istila ettiği tarihi Klopatra Hamamı’nda, iskelenin yakın mesafesinde, bir bölümü su altında kalmış durumda olan ve Bizans dönemine ait olan bir tarihi manastırın kalıntıları bulunmaktadır. Yassıca Adaları ve ya Yassıcalar olarak adlandırılmakta olan bu yan yana pozisyonda duran yedi küçük yassı adada varlık göstermekte olan herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Yassıca adaların arasındaki adalardan en uç konumda bulunan adanın deniz yönüne olan uzantısında meydana gelmiş durumda olan temiz ve güzel kumsalı ve tamamen doğal bir oluşum olan sığ havuz nedeniyle özellikle de çocuklu aileler tarafından çok fazla tercih edilmektedir.

Yassıcalar `da, nefes kesen güzellikteki mehtap manzaralarını yakalamak mümkün olmaktadır. Göcek `e sadece 10 dakikalık bir mesafede konumlanmış durumda olan Göcek Adası, Göcek kent merkezine en yakın konumdaki plaj oluşundan dolayı, tekne turları gerçekleştirmek istemeyenlerin en önemli tercihi olma özelliğine sahiptir. Göcek sahili üzerinden hareket eden dolmuş tekneler, bu adaya seyahat etmek isteyenlere ulaşım hizmeti sunmaktadır. Adayı ziyaret etmeniz halinde yeme, içme, duş ve wc gibi önemli ihtiyaçlarınızı karşılayacak nitelikte olan bir tesis varlık göstermektedir. Koyda gölgelik bir ortam sunan ağaçların altında, sakin köşelere çekilerek dinlenebileceğiniz ve huzur bulacağınız bir kamp yapma imkanı da söz konudur.

 

Keşfedilesi Güzellikler Barındıran Yassıca Adaları

 

Fethiye körfezinde konumlanmış olan Yassıca adaları, keyifli zaman geçirilmesi ve demirlemek için muhteşem atmosfer sunan yerler arasında bulunmaktadır. Yassıca Adaları özellikle su sporlarına ilgi duyanlar için mükemmel bir ortam sunmaktadır. Adanın üzeri yemyeşil çam ve zeytin ağaçları ile kaplı durumdadır. Her biri ayrı bir güzellik barındıran adalardan birinde küçük bir gölet bulunmaktadır.

 

El Değmemiş Güzellik Kleopatra Hamam Koyu

 

Keşfedilecek pek çok güzelliğe ev sahipliği yapan Kleopatra Hamamı Koyu içinde batık hamamı bulunduran antik kalıntıların bulunduğu mavi ile yeşilin mükemmel bir uyum içinde kendisini gösterdiği bir ortam barındırır. Tarihi nitelikteki bilgilere göre bir Mısır kraliçesi olan Kleopatra'nın Akdeniz kıyıları ziyaretinden birinin esnasında yakın arkadaşları Kleopatra'ya bu hamamı yaparak hediye etmeye karar vermişlerdir. Bunun nedeni ise koyda sıcak su kaynağının olduğunu tespit etmiş durumda olmalarıdır. Bu koyda bulunan sıcak suyun cilt sorunlarına iyi geldiğini ve Kleopatra'nın güzelliğinin de buradan geldiği inanışı söz konusudur.

Bu muhteşem koy'da günün erken saatlerinde su durgun bir hal sergilerken batığın dibinde bulunan kumulların hareket halinde olduğunu görmek mümkün olmaktadır. Mevcut olan bu durum bölgede hala daha az da olsa sıcak suyun varlığını göstermektedir.

 

Keşfedilmeye Değer Bir Güzellik Göbün Koyu

 

Kalabalık ortamlardan uzaklaşmak ve stresten arınmak isteyenler için Göcek koyları arasında kaçamak yapılmaya değer en güzel yerlerden biri olan Küçük ve dar bir özellik barındıran Göbün koyu'na iki yüksek tepenin arasından girilebilmektedir. Bu güzel koy sık zeytin ve zümrüt yeşili çam ağaçlarıyla kaplı durumdadır. Koyu ziyaret ettiğinizde ise bazı kaya mezarları ve geçmiş çağlara ait tarihi kalıntılara rastlayabilirsiniz.

 

Mutlaka Görülmesi Gereken Güzellik Yavansu Koyu

 

Son derece dinlendirici bir atmosfer arayanlar için en ideal ortamlar sunan Göcek koyları arasında bulunan Yavansu koy'unda yaklaşma imkanı bulabileceğiniz ahşap bir iskele bulunmaktadır. Bu muhteşem koy adını dağdan gelen suyun kalitesinden almaktadır. Bu bölgede bulunan su yalnızca hayvanların içebileceği kalitede olan ve son derece yavan tadından dolayı bu adı almış olan bir koy'dur.

 

Ziyaret Edilemey Değer Boynuzbükü Koyu

 

Zamanı olanlar için kesinlikle ziyaret edilmesi gereken güzelliklere ev sahipliği yapan Göcek koyları arasında yer bulan Boynuzbükü, Fethiye körfezinin batısında yer almaktadır. Zümrüt renginde ve muhteşem kokular saçan çam ağaçları ve de günlük ağaçları ile kaplanmış bir durumda olan bu muhteşem koy bölgenin güzelliklerini görmeye gelenler için son derece mükemmel bir yürüyüş alanı barındırmaktadır. Şehrin kalabalığından ve kaosundan kaçıp uzaklaşmak isteyenler için son derece dinlendirici sakin bir ortam sunan en güzel koylar arasında yerini almış durumdadır.

 

Sizde Göcek koylarını gezmek istiyorsanız fethiye haftalık tekne kiralama  sayfamıza gözatın.

https://www.fethiyeyattur.com/

  • 1281