Bodrum Gümbet Tekne ve Yat Turu Kiralama Tavsiye Yorum Rota ve Fiyatları 2020

Gümbet Tekne ve Yat Turu Rezervasyon ve Fiyatları

Ege Bölgesi’nde Muğla iline bağlı olan Bodrum, doğu ve kuzeydoğusunda Milas, kuzeybatı, batı ve güneyinde ise Ege Denizi ile çevrili bir ilçedir. Bodrum’un kuzeyinde Güllük güneyinde ise Gökova Körfezi vardır. Muhteşem güzelliklere sahip Bodrum’un doğası oldukça yeşildir. Bodrum’un yüzde 60’tan fazlası ormanlar ile kaplıdır. Iğne yapraklı kızılçam, palamut, yabani çilek, mersin, meşe ve sandal ağaçları ile kaplı Bodrum’un mor begonvilleri ise dillere destandır.

Eski adı Halikarnassos olan Bodrum’da Akdeniz ve Ege kültürleri iç içe geçmiştir. Tarihsel olarak çok eskiye dayanan geçmişi sayesinde çok katmanlı bir kültürel ve tarihi dokuya sahiptir. Antik Çağ’da Bodrum’a Karia denmiştir.

Bodrum Hakkında Bilgi

Vitrivirus, kentin sağındaki tepede bulunan Afrodit ve Hermes Tapınağı’ndan söz etmiştir. Günümüzde burası limanın batısında kalan Cafer Paşa Türbesi ile Türk mezarlığının olduğu yerdir. Kentin doğusunda ise Maussollos’un sarayı vardır.

Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi’nde bulunan eserler bölgedeki yerleşimin M. Ö. 5000 yıllarına gittiğini gösterir. Müskebi, Çömlekçi ve Yalıkavak’ta bulunan mezarlar ve eserler Myken’lerin burada yaşadığını gösterir.

Bodrum Plajları

Kargıcak Plajı, Bodrum’un en güzel koylarından brisidir. Oldukça bakir, sessiz ve huzurlu olan bu koyda denizin ve güneşin keyfini çıkarabilirsiniz.

Torba Koyu, Bodrum merkeze havaalanından giderken yolun ortasında sağ taraftadır. Bodrum’da yeşil ve mavinin her tonunu görebileceğiniz torbada bir yanınız dağ ve bir yanınız deniz olacak. Ilık ve berrak denizi taşlık olmasına rağmen oldukça keyiflidir.

Adabükü Doktorlar Sitesi, Bodrum koyları içinde göz dolduruyor. Sakin ve huzur dolu bir tatil geçirmek için ziyaret edebilirsiniz.

Camel Beach develer ile birkaç tur atabileceğiniz ve oldukça popüler bir plaj. Uğramadan geçilmemesi gereken yerlerden birisidir.

Akyarlar, Bodrum’un en güzel denizine sahip. Oldukça temiz, ılık ve berrak bir denizi var.

Aktur Plajı ise Bodrum’un mavi bayraklı muhteşem bir kumsalıdır. Çocuklarınız, aileniz ve sevdikleriniz ile birlikte harika vakit geçirebilirsiniz.

Bodrum Gezilecek Yerler

Bodrum yalnızca deniz turizmin de değil tarih ve kültür turizminde de öne çıkıyor. Dünyanın yedi harikasından birisi olan Halikarnas Mozolesi ve dünyanın en önemli su altı batığı burada yer alıyor. Deprem sebebiyle Halikarnas Mozolesi biraz yıkılmış olsa da mutlaka görülmeli.

Bodrum Kalesi ve Su Altı Arkeoloji Müzesi, zengin bir tarihi dokuya sahip. 3.300 yıl önce batan Likya Ticaret Gemisi Uluburun Genç Tunç Devrine aittir ve burada sergilenir. Ayrıca el aletleri, anforalar, büyük kaplar ve çeşitli tarihi eserleri görmek için bu müzeyi mutlaka gezmelisiniz.

Gümüşlük, Bodrum’un en harika yerlerinden birisidir. Denizin ortasında yer alan ağaçları, su kabaklarından yapılmış şık lambaları, mavi masa örtülü Ege meyhaneleri ve restoranları ile kafa dinlemek için mutlaka Gümüşlük’e uğramalısınız.

Bodrum’un kuzey kıyılarının rüzgarı oldukça ünlü hatta öyle ki yel değirmenleri normalde dağ tepelerine kurulduğu halde burada kıyıya koymuşlar. Wind sörf yani rüzgar sörfü öğrenmek isterseniz burada eğitim alabilir ve bu sporun keyfini çıkarabilirsiniz.

Bodrum denince akla gelen ilk isim elbette sanat güneşimiz Zeki Müren’dir. Kendine özgü tavrı ve duruşu, billur gibi sesiyle gönülleri fetheden Zeki Müren’in Bodrum İçmeler’de bulunan evi ölümünden sonra müzeleştirilmiş. İçinde ünlü sanatçının kıyafetleri, eşyaları, ev eşyaları, şiirleri ve resimleri sergileniyor.

Bodrum Dibeklihan Sanat Köyü, Ortakent kavşaktan Yalıkavak yönüne dönüp, Yalıkavak yoluna girdikten 2 kilometre sonra sonra Yakaköy’e giden yolda kalır. Bu büyük yapı ismini taştan babalar üzerindeki iki büyük yoğurt dibeğinden alır. Dibeklihan sanat köyü; sergiler, konserler, film gösterimleri gibi çeşitli sanatsal etkinliklere ev sahipliği yapar. Burada restoranlar, kafeler, takı ve el sanatları dükkanları ile giysi dükkanları bulunur. Bodrum’a gidince mutlaka görülmesi gereken yerlerden birisidir.

Bunun dışında Bodrum’da Boz Kale, Mustafa Paşa Camisi, Tepecik Camisi, Adliye Camisi, Kale Hamamı, Hacı Molla Hanı, Bodrum Kalesi Şapeli, Bodrum Kümbetleri, Bodrum Yel Değirmenleri gezilebilir.

Gümbet Tekne Turu Rezervasyon İşlemleri Nasıl Yapılır?

Bodrum Gümbet, renkli gece hayatı ve muhteşem denizi ile turistlerin en çok tercih ettiği yerlerden birisidir. Gümbet’te mutlaka tekne turu ve yat turu organizasyonlarına katılmalı ve Bodrum’un eşsiz koylarını keşfe çıkmalısınız. Özel tekne turu ve günübirlik turlar için en geç bir gün önceden rezervasyon yaptırmanız gereklidir. En iyi tekne turları rezervasyon ve fiyat bilgisi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Gümbet Yat Turu ile Nereler Gezilir?

Bodrum büyük bir yer olduğu için tekne ve yat turu alternatifleri fazladır. Dört farklı opsiyon vardır. Turlar genellikle saat 10.30 ile 17.30 arasında yapılır. Standart tekne turlarında otel transferi, öğle yemeği, çay ve kek, şnorkel, şezlong bulunur. Her şey dahil tekne turlarında ise otel transferi, öğle yemeği, çay ve kek, şnorkel, şezlong, limitsiz yerli içecek bulunur.

Kara ada ve Poyraz turunda tekne Kara Ada, Sıcak Su Mağarası, Meteor Çukuru, Poyraz Limanı, Küçük Akvaryum Koyu ve Tavşan Burnu rotasını takip eder. Her bir koyda yarım saatlik yüzme molası verilir.

Karaada ve Deve Plajı turunda ise Kara Ada, Sıcak Su Mağarası, Meteor Çukuru, Bağla Koyu, Deve Plajı ve Büyük Akvaryum güzergahı izlenir. Her bir koyda yarım saatlik yüzme molası verilir.

Akvaryum ve Deve Plajı turunda ise Büyük Akvaryum, Çelebi Adası, Bağla Koyu, Deve Plajı ve Haramten Koyu rotası takip edilir. Her bir koyda yarım saatlik yüzme molası verilir.

Oraklar turunda ise Kara Ada, Orak Adası, Küçük Poyraz, Tavşanburnu Koyu rotası takip edilir. Her bir koyda yarım saatlik yüzme molası verilir.