Gümüldür Kamp Alanları Ücretli Ücretsiz Camping Yerleri 2021

Gümüldür Ücretli Ücretsiz Kamp Alanları

Birçok insan yıl boyunca okula gitmek, sınavlara hazırlanmak, stresli ve yorucu işlerde çalışmak, terfi etmek gibi hem bedenen hem de zihnen yorucu olan işlerle uğraşır. Bu yapılan işlerin stresinden uzaklaşmak, rahatlamak ve dinlenmek için her bireyin zaman zaman tatil yapmaya ihtiyacı vardır. Tatil yapmak eylemi her insan için farklı anlamlar ifade edebilir. Bazı bireyler tatil köylerinde tatil yapıp denizin ve güneşin keyfini çıkarmayı tercih ederken, bir kısım insan ise tatili yeni insanlarla tanışmak ve yeni yerler görmek olarak nitelendirdiği için kültür turlarına katılmayı tercih eder.


Kamp tatili, çoğu insan için farklı bir tatil tecrübesi demektir. Çadır kamp, doğayla iç içe kalmak isteyen için oldukça uygun bir konaklama çeşididir. Bu tatil çeşidini seçen kişiler için Türkiye'de çok sayıda ücretli ve ücretsiz kamp alanları bulunmaktadır. Bu alanlarda günlerce kamp yapabilir ve dostlarınızda en eğlenceli tatili geçirme imkânı bulabilirsiniz. Ayrıca kamp alanlarında her türlü ihtiyaç da karşılanabiliyor.


Çadır Kamp İçin Uygun Lokasyonlar


İzmir ve Antalya, tatil köyü ve büyük otellerde kalmak isteyenler için uygun bir lokasyon olduğu gibi, kamp severlerin de sıklıkla tercih ettiği yerlerdir. Ilıman iklim koşulları ve doğal güzellikleri bu şehirlerin kamp yapmak isteyen tatilcileri kendine çekmesini sağlamaktadır. Özellikle İzmir'de kamp yapmaya uygun olan birçok ilçe bulunur ve bu ilçelerden bir tanesi de Gümüldür'dür. Çok sayıda yazlıkçının da ikamet ettiği Gümüldür'de kamp yerleri de mevcuttur.


 Gümüldür Tabiat Parkı


İzmir'in Gümüldür ilçesine bağlı olan Gümüldür Tabiat Parkı, doğayla iç içe olabileceğiniz bir ortama sahip. Bu tesis Gümüldür camping alanları denince akla gelen ilk yerlerden biridir. Tesis denize oldukça yakın bir konumda bulunmakla beraber uzunca bir plaja da sahip. Kamp tatili yapmak isteyip aynı zaman da denizden de uzak kalmak istemeyen misafirler için burası oldukça uygun bir kamp yeridir. Tesiste konakladığınız takdirde şezlonglar, şemsiyeler ve plajdaki barları da kullanabiliyorsunuz. Gün içerisinde bu plajda çeşitli aktiviteler de yapılmaktadır. Tesis toplamda 75 dönüm alana sahip ve alan ağaçlarla kaplıdır.


Gümüldür Tabiat Parkındaki Kamp Olanakları


Tesis, misafirlerine birçok imkân sağlamaktadır. Çadırınız yoksa buradan çadır kiralayabilir veya karavanınızla tesiste konaklayabilirsiniz. Market, restaurant, kasap, manav, fırın gibi işletmeler de Gümüldür Tabiat Parkı'nın içinde mevcut. Hatta tesiste bir hediyelik eşya dükkânı ve bir de tekstil ürünleri satan bir işletme bulunuyor. Tuvalet, duş ve soyunma kabini, bulaşıkhane gibi hizmetleri de içeren tesisin fiyatları ise şöyle:  


Günlük olarak girmek istediğinizde ücretler geldiğiniz araca göre 8.50- 229 TL arasında değişiyor. Konaklama ücretleri ise 4 kişilik çadır ve karavanlar için 50 TL olarak belirlenmiş durumda.


Gümüldür Tabiat Parkına Nasıl Gidebilirsiniz?


Gümüldür Tabiat Parkı, İzmir şehir merkezine 50 km uzaklıkta bulunurken, Adnan Menderes Havalimanı'na olan mesafesi ise 38 km. Kampın ulaşımı, İzmir-Çeşme otoyolundan sağlanabilir. Tesis, Seferihisar'a 20 km, Kuşadası'na 50, Çeşme'ye ise 70 km uzaklıktadır.


 
Hipocamp


Gümüldür kamp yerleri diyince akla gelen bir başka yer ise Hipocamp’tır. Tesis, misafirlerine doğayla iç içe bir tatil vaat ediyor. 60.000 metrekarelik geniş bir alana kurulan tesiste 24 saat güvenlik hizmeti bulunuyor. Çadırla kalabileceğiniz gibi bungalow evlerde kalmayı da tercih edebilirsiniz. Hipocamp, tatilcilere tuvalet ve duş gibi imkânları sunmasının yanı sıra, bünyesinde restaurant, cafe, mini market gibi işletmeleri de bulunduruyor. Aynı zamanda yakın çevrede de yeme-içme ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz yerler bulunmaktadır. Çamaşır yıkama alanı, mutfak ve bulaşık yıkama alanları ortak kullanım alanında mevcut. Çiçek bahçeleriyle süslenmiş kamp alanı oldukça sakin ve dinlendirici bir atmosfere sahip. Tesisin kendine özel mavi bayraklı bir plajı da bulunduğu için, hem doğayla baş başa bir tatil yapabilir hem de mavi suların keyfini çıkarabilirsiniz. Tesisin ücretleri, kişi ve sayısı gideceğiniz tarihe göre değişkenlik gösteriyor.


Çınar Camping


Gümüldür kamp alanları arasında bulunan Çınar Camping, kampçılar için uygun bir yer. Tesiste istediğiniz yere çadır kurabilme imkânına sahipsiniz. Kamp alanı yakınlarında ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz çok sayıda işletme bulunduğu için tedarikli gitmeseniz bile ihtiyaçlarınıza ulaşabilirsiniz. Denize oldukça yakın bir konumda bulunan Çınar Camping, misafirlerine maviyle iç içe bir tatil imkânı sunuyor. Tesisin fiyatları da gayet makul bir seviyededir. Hemen her türlü çadır kamp sevenler için ideal alanlar arasında yer almaktadır ve ulaşılabilir kamp kurma fiyatları vardır.


Fırat Motel Deniz Camp Pansiyon


Gümüldür kamping alanları arasında bulunan Fırat Motel, adından da anlaşıldığı üzere misafirlerine birden çok konaklama imkânı sağlıyor. Burada kendi çadırınızı kurabileceğiniz gibi tesisin çadırlarından da kiralayabilirsiniz. Bu kamp alanı aynı zamanda pansiyon olarak da hizmet verdiğinden odalar da kalmayı da tercih edebilirsiniz. Tesisin içinde, tuvalet ve duş bulunmakla beraber odalarda sıcak su imkânı da bulunuyor. Denize çok yakın olduğu için kamp yaparken aynı zaman da deniz ve güneşten de faydalanabilirsiniz. Tesis oldukça merkezi bir konumda bulunduğu için çevredeki marketlerden ve işletmelerden yeme-içme ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Fırat Motel Deniz Camp Pansiyon, misafirlerine uygun fiyata bir tatil vaaz ediyor.


Gümüldür'de Gezilecek Yerler Nelerdir?


Gümüldür doğal güzelliklere ve 7 km uzunluğundaki sahiliyle çok sayıda tatilci tarafından tercih edilmektedir. Yazlıkçılar, kamp severler ve tatilciler tarafından sıklıkla gelinen bu yere tatil yapmak dışında gezmek için de gelebilirsiniz. Ulaşımı oldukça kolay olan Gümüldür'e geldiğinizde aşağıdaki yerlere uğramadan dönmemeniz tavsiye edilmektedir.


Klaros ( Kehanet Merkezi )


Ahmetbeyli plajına 3 km mesafededir. Bu kentin en önemli özelliği, denize kenarı olmayan tek İon kenti olmasıdır. Klaros aslında Kolophon şehrine bağlıdır ve kehanet şehri olarak ünlenmiştir. Bunun nedeni olarak ise, şehrin kehanet alanında çok fazla üne sahip olması gösteriliyor. Şehrin için Apollon'un oturan bir heykeli haricinde, annesi ve ikiz kardeşi Artemis'in de heykelleri bulunmaktadır. Şehirde falcılık ile uğraşan rahipler yaşamıştır.
 
 
Kolophon Antik Kenti


Klaros'un bağlı olduğu Kolophon'un kalıntılarından oluşmaktadır. Anadolu'nun en eski yerleşim yerlerinden biri olan Kolophon, İon uygarlığının en zengin ve varlıklı kenti olarak ün salmıştır. Bu kentin halkı lüksü oldukça seviyordu.


Notion Antik Kenti


Kolophon şehrinin liman kentinin kalıntılarından oluşuyor. Roma dönemine kadar varlığını sürdüren bu kent Helenistik dönemi de yaşamıştır.


Hz. Meryem Ana Evi


Gümüldür'e çok yakın bir konumda olmamasına rağmen, Gümüldür'e gelmişken görmeniz gereken yerler arasında bulunuyor. Selçuk'a 9 km uzaklıkta bulunan Bülbül Dağı'nın üzerinde bulunan Meryem Ana Evi, Meryem Ana'nın son günlerini geçirdiği ev olarak ün salmıştır. Kubbeli ve haç planlı olan bu ev, daha sonra restore edilmiştir. 1967 yılından sonra burada her Ağustos ayının 15.gününde ayinler düzenlenmeye başlandı.


Yalıcastle Aquapark


Gümüldür'e yaz tatilinizi geçirmek için gelen misafirlerin sıklıkla uğradığı bir yerdir. Güneşlenmek ve havuza girmek istiyor, aynı zamanda su kaydıraklarında eğlenceli vakit geçirmeyi hayal ediyorsanız, burası sizin ideal bir gezi noktası olacaktır.
 

  • 84