İstanbul Tekne ve Yat Kiralama Mavi Yolculuk Tekne Turu Fiyatları 2020

İstanbul Tekne ve Yat Kiralama

Yoğun ve stresle bir yaşamda mola vermek için İstanbul’da en güzel fikirlerden bir tanesi de tekne turlarıdır. Yazın özellikle her gün saatli olarak düzenlenen tekne turları kişilerin hem rahatlamasına hem de eşsiz manzara ile doğanın güzelliğine kavuşmasını sağlıyor. İstanbul da yapacağınız tekne turlarını günlük olarak yapabileceğiniz gibi adalara yapılan turlarda konaklama imkânı da bulabilirsiniz. İstanbul da daha çok günlük boğaz turları tercih edilse de adalara yapılan tekne turları ile eşsiz manzara ile birlikte gezinizi canlandırabilirsiniz. Ayrıca tekne turlarında eğer siz kendiniz yapmak istiyorsanız tekne kiralama olanakları da mevcuttur. İstediğiniz saat ya da zaman diliminde kolaylıkla tekne kiralama işlemi yapabilirsiniz. Bu geziniz sırasında ödeyeceğiniz fiyat ise yapmış olduğunuz geziye bağlıdır. Teknenin sunduğu avantajlara bağlıdır. Örneğin; sadece bir boğaz turu günlük yapılan aktiviteli tekne turlarına nazaran oldukça düşük maliyetlidir.
 

İstanbul Günlük Tekne Turları

İstanbul’da yapacağınız günlük tekne turları adalara ya da boğazın hoş manzarası karşısında olmaktadır. Yapılan günlük turlarda unutulmayacak anlar yaşatarak geziniz neşelenebilir. İyi bir firma ile yapılan günlük tekne turlarında hem misafirlerinizi ağırlayabilir hem de onlarla hoş zamanlar geçirebilirsiniz. İstanbul da yapılan günlük tekne turları özellikle boğazları kapsamaktadır. Donanımlı bir tekne ile yapılan mavi suların tadını çıkarabilirsiniz. Yapmak istediğiniz tur şeklini seçmeniz önemlidir. Çünkü tekne turlarında aktiviteler, yemekli ve yemeksiz turlar gibi seçenekler bulunmaktadır. İyi bir İstanbul turu için donanımlı olan tekne turlarını seçmek en doğrusu olacaktır.
 

İstanbul’da Tekne Turunda Nereler Gezilir?

İstanbul içerisinde mavi bir yolculuğu huzur içerisinde çıkmak için gideceğiniz yer ve gitmek istediğiniz teknenin donanımı oldukça önemlidir. İstanbul da bulunan tekne turları Marmara denizin her noktasına sizi ulaştırmaktadır. Sadece gitmek istediğiniz yeri seçmeniz yeterlidir. Yağacağınız gezi bir boğaz turu, adalar turu ya da koy turu olabilir. Mevcutta bulunan tekneler ile tekne kiralama işlemi yapabilirsiniz. Dilerseniz kendinize bir rota çizerek maviliğin tadını çıkarabilirsiniz.  Çizdiğiniz rota da teknenizi kendiniz kullanabilir ya da hizmet alma şeklide yapabilirsiniz.
 

Günlük Boğaz Turları

İstanbul da boğaz turları gündüz ve akşam olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Gündüz turları saat 09.00 dan 18.00 a kadar devam etmektedir. Belirli kalkış noktaları bulan gündüz turları Dolmabahçe, kız kulesi, Beykoz, Tarabya arasında bulunan yerleri gezmektedir. Kalkış noktaları ise tur hizmeti veren firmaya göre değişmektedir. Gündüz turları yaklaşık olarak 6-6.5 saat sürmekle birlikte olanakları turdan tura değişmektedir. Donanımlı ve konforlu bir tekne de 6 saat için mavi yolculuk yapmak oldukça keyifli ve hoş geçmektedir. Diğer bir yandan akşam turları ise saat 19.00 da başlamakta gece 24.00 da sona ermektedir. Tur saati yaklaşık 4 saate mütekabil etmektedir. Güzergâh olarak hemen hemen aynı olmakla birlikte kalkış noktaları da aynıdır. Teknelerde isteğe bağlı kiralama ve sadece içecek servisi alınabilmektedir.
 

Günlük Boğaz Turu Kalkış Noktaları

Yapmak istediğiniz tur şekline karar verdikten sonra gezinizin başlangıç noktasının size en yakın olanını seçmelisiniz.  Tekne turları genel olarak Eminönü, Üsküdar, Beşiktaş, Kabataş, Arnavutköy, Tarabya, İstinye ve Ortaköy olmaktadır. Tabi ki birçok tur ve sefer düzenlenmekle birlikte daha fazla kalkış noktası bulunmaktadır. Seçmiş olduğunuz tur ya da kiralamış olduğunuz teknelere bu güzergâhlardan herhangi biri ile başlayıp boğazda eşsiz bir mavi tur yolculuğuna çıkabilirsiniz. İstediğiniz yerden size en yakın olan konumdan yolculuğa başlayabilir ve istediğiniz duraklama alanında inip o bölgeyi rahatlıkla gezebilirsiniz. Boğaz turları hem akşam hem gündüz olmakla birlikte hem kısa hem uzun boğaz turları olduğu için çok fazla tercih edebileceğiniz tekneler bulunmaktadır. Gezmek ve görmek istediğiniz her noktada tekneden inip daha sonrasında yine tekne turu yolculuğuna devam edebilirsiniz.
 

Hangi Amaçla Tekne Turları Yapılır?

İstanbul da yapacağınız tekne turları sadece gezi amaçlı olmayabilir. Sünnet, düğün, nişan, iftar yemeği, iş toplantısı, kına gecesi gibi birçok organizasyonu istediğiniz zaman gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemi sadece kiralama olarak değil anlaşmış olduğunuz firmanın hizmetlerinden yararlanarak da yapabilirsiniz. Yapmak istediğiniz özel davet hem konuklarınızın ilgisini çekecek hem de sizlere unutulmaz anlar yaşatacaktır. Boğazın eşsiz manzarası karşısın da istediğiniz zaman gerçekleştirebileceğiniz organizasyon da anlaşma şirketi ile birlikte verilen tavsiye doğrultusunda özel bir gece ya da özel bir an geçirebilirsiniz. Fakat bu özel organizasyonları yaparken tarih mutlaka iyi değerlendirilmelidir. Çünkü kötü hava şartlarında ya da denizin durumunun değerlendirilmesi gezinizin ya da özel bir anınızın kötüye gitmesine sebebiyet verebilir. Bu nedenle tarihe karar vermeden bu konuda uzman kişiler tarafından yorum almak oldukça önemlidir.
 

İstanbul Tekne Turu Sırasında Neler Yapılır?

İstanbul da yapacağınız tekne turları sırasında sakin ve ferah koylarda dalış yapabilirsiniz.  Tercih ettiğiniz firma ve tekne tipine göre uğrak alanı olan koy ve bazı bölgelerde dalış işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Boğaz turu, keçilik koyu, Poyraz köy gibi noktalar daha çok tercih edilen yerler olmaktadır. Ayrıca tekne de müzik ortamı oluşturabilirsiniz. Diğer bir yandan donanımlı bir tekne de yemek saati ve ikram saati bulunmaktadır. Teknenin olanaklarından yararlanabilir ve keyifli bir vakit geçirebilirsiniz.
 

İstanbul Tekne Kiralama

İstanbul da yapacağınız mavi yolculuk sırasında kullanmak istediğiniz tekneyi gerekli şartları ve konumu tamamladıktan sonra istediğiniz tekneyi kiralayabilirsiniz. Kiralama konusunda yapılması gereken tamamlandıktan sonra belirlediğiniz rota güzergâhı üzerinde yolculuğunuzu yapabilirsiniz. Kiralama işleminde hem yiyecek hem de hizmet servisini fiyatlara ek alabilirsiniz ya da kendi servisinizi ve yemeğinizi kendiniz hazırlayabilirsiniz. Diğer yandan kiralama işlemi özel organizasyonlarınız için de yapabilirsiniz. Donanımlı bir tekne de nikâh kıyma, düğün, nişan, iş yemeği gibi olanakları da tekne kiralama işlemi ile yapabilirsiniz. Tekne kiralama fiyatları kiralamak istediğiniz tekneye, donanımlarına almak istediğiniz hizmete, yemek olup olmamasına, kişi sayısına göre değişmektedir. Anlaşmış olduğunuz firmanın size sunduğu fiyatı araştırmak için birkaç firmadan fiyat almak en doğrusu olacaktır. Özel bir gün için kiralamak istediğiniz tekne ya da yat donanımlı ve hizmet verilecek şekilde ise maliyeti fazla olmaktadır. Bir de ücreti etkileyen diğer bir unsur ise teknenin ne kadar nereye gideceğidir. Özel gününüzü değerlendirmek için gitmek istediğiniz nokta fiyatı belirlemekte önemli olabilir.
 

İstanbul Tekne Turu Kiralama Fiyatları 2020

Genel olarak bakıldığında deniz taşımacılığı kara kadar pahalı olmamakla birlikte makul fiyatlara sahiptir. Gitmek istediğiniz yer, görmek istediğiniz nokta ve teknenin hizmet vere şekline göre değişen tekne turu fiyatları kurumdan kuruma da farklılık göstermektedir. Ayrıca teknenin donanımlı olup olmaması ikramlık bulunması gündüz ya da akşam turları olması kısa ve uzun mesafe boğaz turları gibi birçok koşul tekne turu fiyatlarını etkilemektedir. Eğer eğlenceli hoş manzaralı bir tekne turu geçirmek ve gününüzü özel olarak değerlendirmek istiyorsanız donanımlı ve uzun boğaz turunu tercih ederek kendinizi rahatlatabilirsiniz. Dolmabahçe, kız kulesi ve gitmek istediğiniz birçok yere göre değişen fiyatlar ile karar verdiğiniz turu seçip gezinize başlayabilirsiniz.