İzmir Tekne ve Yat Kiralama Fiyatları 2020 | TekneTur.Net

İzmir Tekne ve Yat Kiralama Fiyatları

Amazonların güzel kraliçesi ‘Smyrna’ İzmir’in eski adıdır. Güzelliğiyle dillere destan olan Smyrna gibi İzmir’de muhteşem güzellikleri ile insanı kendisine hayran bırakmayı başarır. Onlarca farklı medeniyete ve kültüre ev sahipliği yapmış İzmir’in gezilecek birçok ilçesi, beldesi, koyu ve adası vardır. İzmir’de gezilecek yerler listesi öyle uzundur ki özel vakit ayırmak gereklidir. İzmir tekne ve yat kiralama hizmetlerinden yararlanarak İzmir’in tüm ilçe ve koylarını gezebilirsiniz. Bunun yanı sıra günübirlik olarak yapılan tekne turu ve yat turu organizasyonlarına katılabilirsiniz. İzmir tekne ve yat kiralama hakkındaki en iyi fiyatları almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İzmir Gezilecek Yerler

İzmir şehrinin kalbi Kemeraltı’nda atar. Alışveriş konusunda bir cazibe merkezi olan Kemeraltı, tarihi bir çarşıdır. Bu bölgede bulunan dükkanlarda onlarca farklı ürünü bir arada bulabilirsiniz. Yerel eşyalar, zeytinyağlı sabunlar, giyecek, gıda, elektronik eşyalar, takılar ve daha birçok şey burada satılır. Agora, Hisar Camii ve Salepçioğlu Camii gibi pek çok tarihi yapı da bu bölgede yer alır. Kemeraltı Kızlarağası’nda bir türk kahvesi içmek ise adeta bir ritüel gibidir.

İzmir’in sembolü haline gelen Konak Saat Kulesi, Konak Meydanı’nda bulunur. Geniş yürüyüş alanları ve palmiye ağaçlarıyla huzurun ve sakinliğin adresi gibidir. Burada Konak Yalı Camii’ni görmeden geçmemenizi öneririz.

Karşıyaka ise kendine özgü modern havası, eğlence mekanları ve sahiliyle oldukça hoştur. bostanlı- Karşıyaka fayton gezisi yapmadan İzmir’de gezmiş sayılmazsınız.

Sahil şeridi boyunca kafe ve barlarıyla rengarenk bir gece hayatına sahip olan İzmir’in Kordon Boyu Alsancak’ta yer alır. Kordon Boyu, İzmir’in kesinlikle görülmesi gereken yerleri arasındadır.

İzmir Tekne ve Yat Turları

İzmir; tertemiz denizi, doğası, muhteşem havası, kültürel ve tarihi zenginlikleri, koyları ve tatil beldeleri ile dillere destan güzelliktedir. İzmir tekne turu ve İzmir yat turu organizasyonlarına katılarak siz de bu güzelliklere şahit olabilirsiniz. Farklı rota ve güzergahlardaki tekne turu organizasyonlarında dilerseniz günübirlik gezilere çıkabilir ya da bir hafta süren mavi tur organizasyonlarına katılabilirsiniz. Bu turlara katılmadan önce rezervasyon yaptırmayı unutmayın. Peki İzmir tekne turlarında hangi seçenekler var?

Urla

İzmir merkezine 35 kilometre uzaklıkta olan Urla, mavi yolculuk turlarının da ilk durağıdır. Temiz ve berrak deniziyle dikkatleri çeken Urla’nın çevresini Güzelbahçe, Seferihisar, Çeşme ve Karaburun gibi hoş yerler çevreliyor. Bu yüzden Urla, hem denize girmek hem de tarihi eserleri görmek için oldukça idealdir. Ege Denizi’nin en eski limanı Limantepe, Urla tekne turunun başlangıç yeridir. M.Ö. 4000’li yıllara uzanan tarihiyle dikkat çeken bu liman, İskele Mahallesi’nde yer alır. Burada yer alan Klazomenai Antik Kenti, Yorgo Seferis Müzesi, Karantina Adası, Çeşmealtı, Özbek Köyü’nü mutlaka görmelisiniz.

Karaburun

Karaburun, deniz kıyısına inen bir yamaç üzerine kurulmuş. Sakin, huzurlu ve sessiz bir yer olan Karaburun’da Burgaz Arkası, Büyükada ve Küçükada mavi tur duraklarının merkezidir. Kösedere Köyü Boyabağı civarında bulunan kalıntılar, Karaburun’un tarihini milattan önceye uzandığını gösterir. Büyükada’da yer alan Roma Dönemi Kaya Mezarları ise burada görülmesi gereken tarihi eserlerden birisidir. Hisarcık altı mevkiinde bulunan kale kalıntısı, Çullu Cami ve Eski Mordoğan Ayşe Kadın Camii yine gezilmesi gereken yerler arasındadır.

Çeşme

İzmir tekne ve yat kiralama hizmetleri alarak çıktığınız mavi turun bir sonraki durağı Çeşme olacaktır. Eğlencenin merkezi olan Çeşme, gece yaşamı ile oldukça ünlü ve popülerdir. Çeşme’nin doğal güzellikleri, tarihi eserleri ve dillere destan mutfağı ise herkes tarafından biliniyor. Ildır Körfezi’nde başlayan Çeşme tekne turu, Karaada ile devam eder. İzmir tekne ve yat kiralama ile çıktığınız mavi turda Eşek Adası bir sonraki duraktır. Dalyanköy’den sonra yer altı şifalı suları ile ünlenen Ilıca’da hoş bir mola verirsiniz. Termal kaplıcaları ve çamur banyosu ile meşhur olmuş Şifne Koyu’ndan sonra Ildır Koyu bir sonraki durağınız olur. Karabağ ve Yassı Adalar ile mavi turunuzu sonlandırabilirsiniz.

Alaçatı

Masal diyarından çıkmış gibi duran şık ve sevimli evleri, meyhaneleri, daracık arnavut kaldırımları ile Alaçatı, İzmir’in en özel yerlerinden birisidir. Rüzgar sörfüne en uygun rüzgarlı plajları sayesinde ünlenen Alaçatı, birbirinden leziz yemekleriyle de oldukça meşhurdur.