Kalkan Tekne ve Yat Turu Kiralama Tavsiye Yorum Rota ve Fiyatları 2020

Kalkan Tekne ve Yat Turu Rezervasyon ve Fiyatları

Antalya ve Fethiye arasında bulunan ve Antalya’ya bağlı olan Kaş Kalkan, Likya medeniyetine ev sahipliği yapmış olan kentlerden biridir. Tarihi ve kültürel zenginliklere sahip olmasının yanı sıra Kalkan, denizi ve tekne turları ile de ünlüdür. Kalkan, Kaş ilçesine bağlı bir beldedir. Yurt dışında özellikle İngiliz turistler içinde oldukça popüler ve ünlü olan eskiden Rumların Kalamaki ismi ile bilinen ve mübadeleden sonra Kalkan ismini alan belde, her yıl binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapar.

Ulaşımı biraz zor olan Kalkan, doğal dokusunu tamamı ile korumuştur. Muhteşem manzarası ve eşsiz denizi ile insanların çok sevdiği bir yer olan Kalkan’da unutulmaz bir tatil geçirmek mümkün.

Kalkan Hakkında Bilgi

Kalkan dünyaca ünlü bir tatil beldesidir. Dünyanın en büyük ve görkemli plajları arasında yer alan Patara Plajı, bu bölgede konumlanır. 18 kilometre uzunluğu ve 300 metre genişliği ile dünyanın en büyük plajlarından biri olan Patara Plajı, caretta caretta kaplumbağalarının ürediği bir alandır.

Kaputaj Plajı ise kanyon plajı formundadır. Kaputaş Plajı yine dünyanın en ünlü plajları arasında yer alır. Bu plaj 300 metre genişliğindedir. Kaputaş Plajı’na gidebilmek için 180 merdiven basamağı inmek gerekir. Turkuaz, berrak ve pırıl pırıl denizi, altın sarısı kumları ile turistlerin beğenisini toplayan Kaputaş Plajı, Kalkan’a 7 kilometre mesafede bulunur. Kalkan’da ayrıca merkezde bulunan halk plajına ulaşım oldukça kolaydır. Burası kumlar yerine tamamen çakıl taşlarından oluşur. Mavi bayraklı ve serin sulara sahip olan bu plajda gezmeye kaldığınız yerde devam edebilirsiniz.

Kalkan Gezilecek Yerler

Kaş Kalkan’a yakın olan Kekova ve Demre mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. Bu bölgede Fethiye Ölüdeniz, Saklıkent Kanyonu, Kelebekler Vadisi ve Antik Şehirler mutlaka gezilmelidir. Doğanın ve tarihin muhteşem güzelliklerine tanıklık edeceğiniz bu bölgelerde anılarınıza yeni güzellikler ekleyebilirsiniz. Likya Yolu’ndan yürüyebilir ve Likya medeniyetine ait olan Xanthos, Letoon, Tlos, Pınara, Sidyma ve Patara antik kentlerini görebilirsiniz. Kalkan’a yakın olan İslamlar köyünün ünlü alabalığından tadabilirsiniz.

Kalkan’da bulunan Büyük Çakıl Plajı’nı mutlaka görmelisiniz. Ağaçların ardına gizlenmiş bir doğa harikası olan bu plajın turkuaz mavisi soğuk denizi ve temiz doğası Kalkan’ın gözde plajlarından biri olmasının nedenidir.

18 kilometre uzunluğundaki mistik havası ile büyüleyen Saklıkent Kanyonu Türkiye’de görülmesi gereken yerler arasındadır. Saklıkent turu içinde Tlos Antik Kenti ve yine civarda bulunan ve doğal güzellikleri ile büyüleyen Yakapark’ı da görmeniz gereklidir.

Kalkan’ın en güzel koylarından birisi olan Fırnaz Koyu, mavinin tüm tonlarıyla göz alıcı bir güzelliğe sahiptir. Kalkan’a 5 kilometre mesafede bulunan bu koya deniz yolu ile ulaşım sağlanabilir.

Kalkan’a 17 kilometre mesafede bulunan Bezirgan Köyü, Kalkan’ın en eski yerleşim yerlerinden birisidir. Bu köy aynı zamanda Likya medeniyetinin en büyük kentlerinden birisi olan Pirha Antik Kenti’ne yakındır.

Tekne turlarında içine girilebilen ve serin sularında yüzülebilen Mavi Mağara, Kalkan’ın doğal güzelliklerinden biridir. Kaputaş Plajı’na yakın olan bu mağarada geçmişte fok balıkları yaşamıştır. Dalış tutkunları için ideal bir yerdir.

Simena Antik Kenti, kültür ve tarihi gezileri sevenler için mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir. Içinde büyük bir antik tiyatro bulunan bu antik kent tam olarak 2.400 yıllıktır. Karayolu ulaşımı olmayan bu antik kente deniz yoluyla ulaşabilirsiniz.

Xanthos, Likya uygarlığının başkentidir. Helenistik döneme ait birçok eserin bulunduğu Xanthos ‘Arnna’ olarak Likya kitabelerinde geçer. Dünyaca ünlü tarihçi Homeros, Sarpedon önderliğinde Xanthos halkının Truva Savaşı’na katıldığını anlatır.

Kaş limanından deniz yolu ile ulaşabileceğiniz bir başka güzellik ise Kekova’dır. Cennet gibi güzelliği ile göz alıcı olan Kekova’da Batık Şehir ve Kaleköy mutlaka gezilmelidir. Kekova’nın eşsiz koylarında yüzmek ise ayrı bir keyiftir.

Fethiye’ye bağlı olan Letoon antik kenti Kalkan’a oldukça yakındır. Leto’nun Artemis ve Apollo’yu dünyaya getirdiği mitolojik hikayelerde anlatılır. UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde bulunan Letoon antik kenti sizi çok şaşırtacak.

Kalkan Tekne Turu Rezervasyon İşlemleri Nasıl Yapılır?

Antalya ve Fethiye arasında bulunan Kalkan’da özel tekne turu ve yat turu organizasyonlarına katılabilirsiniz. Tarihi ve kültürel zenginliğinin yanı sıra dillere destan koyları ile Kalkan’ın mavi sularında yüzebilir, güneşlenebilir ve doyumsuz mavilikleri seyre dalabilirsiniz. Tekne turu organizasyonları sayesinde sevdikleriniz, dostlarınız ve aileniz ile keyifli vakit geçirebilirsiniz. Günübirlik tekne turu ve yat turu rezervasyon yaptırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. En iyi tekne turları ve yat turları fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kalkan Yat Turu ile Nereler Gezilir?

Tur programı genel olarak koyların doluluk oranı, hava koşulları ve misafirlerin isteklerine göre belirlenir. Genellikle tur şirketi olarak misafirlerimizin rahat edeceği sakin ve huzurlu koyları tercih ediyoruz. Saat 09.00 itibari ile tekne ya da yat programımız başlar. Kaş Limanından hareket eden teknemizde çay ve kahve ikramlarını yudumlarken harika bir manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz. Rotada ilk durak olarak Maradi Adası vardır. Denizin ortasındaki bu küçük adada gözlük ve paletler ile yüzebilir, dalış yapabilir ve teknemizde bulunan su altı fotoğraf makinesi ile su altı fotoğrafları çekebilirsiniz.

Yarım saatlik yüzme molası sonrasında güzergah üzerinde bulunan bir sonraki yüzme ve öğle yemeği molası için Sarıbelen Adası’na doğru gidiyoruz. Teknelerde bulunan su altı scooter’ı, ringo, paddle board gibi ekipmanlar ile su sporlarının keyfini çıkarabilir ve berrak sularda kulaç atarak serinleyebilirsiniz. Taze olarak hazırlanan öğle yemeği bittikten sonra Kaputaş Plajı, rotanın üçüncü durağında yer alıyor. Burada yarım saatlik yüzme molasının ardından ülkemizin en önemli dalış merkezlerinden birisi olan Besmi Adası’na doğru yola çıkıyoruz. Bunun ardından Fırnaz Koyu’na demirliyoruz. Buradaki yüzme molasının ardından Kaş Limanı’na varıyoruz ve turumuzu tamamlıyoruz. Saat 18.00 itibari ile tekne turumuz sona eriyor.