Kalkan Tekne ve Yat Kiralama Fiyatları 2020 | TekneTur.Net

Kalkan Tekne ve Yat Kiralama Fiyatları

Kalkan, Antalya’nın Kaş ilçesine bağlı bir beldedir. Antalya Kaş Kalkan; Türkiye’nin en önemli turistik merkezlerinden birisidir. Huzurlu, sessiz ve sakin bir yer olan bu beldenin berrak denizi, yemyeşil bitki örtüsü, büyüleyici tarihi ve mimarisi, mükemmel kültürü ile çok iyi bir tatil destinasyonudur. Türkiye’nin en güzel plajları, dalış noktaları bu bölgede yer alır. Akdeniz’in eşsiz ikliminin en güzel örneği olan Kalkan, geçmişte bir balıkçı kasabasıdır. Günümüzde ise önemli bir turizm merkezi haline gelmiştir. Deniz turizminin yoğun yaşandığı Kalkan tekne ve yat kiralama önemli yer tutar. Kalkan tekne ve yat kiralama ile özel tekne turu, yat turu, günübirlik turlar ve günübirlik tekne turu ile mavi tur organizasyonlarına katılabilirsiniz. En iyi ve en uygun fiyat garantili turlara katılmak için Kalkan tekne ve yat kiralama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Kalkan Gezilecek Yerler

Kalkan Kaş ilçesine bağlı bir beldedir. Özellikle yabancı turistlerin dikkatini çeken ve oldukça popüler hale gelen Kalkan, eskiden Rumların Kalamaki adı ile andığı bir tatil kasabasıdır. Mübadeleden sonra ise Kalkan ismini almıştır. Doğal dokusunu kaybetmeyen Kalkan, muhteşem manzarası ve coğrafi avantajları ile son yıllarda tekne ve yat kiralama sektörü ile ön plana çıkar. Kalkan tekne ve yat kiralama ile civardaki tüm güzelliklere şahit olmak mümkündür.

Kalkan dünyaca ünlü birçok plaja sahip bir sahil kasabasıdır. Dünyanın en büyük plajları arasında yer alan Patara Plajı, Kalkan’a 16 kilometre uzaklıktadır. 300 metre genişliğinde ve 18 kilometre uzunluğunda olan Patara Plajı, caretta caretta kamlumbağalarına ev sahipliği yapar.

Kanyon plajı olan Kaputaş Plajı, dünyanın en seksi plajı gibi bir ünvana sahiptir. 300 metre genişliğinde olan Kaputaş Plajı’na 180 basamak ile inilir. Kalkan’a 7 kilometre mesafede yer alan bu plaj, çakıl taşlarından oluşur. Mavi bayraklı berrak ve serin denizi yüzme keyfini çıkarmanızı sağlar.

Kalkan Tekne ve Yat Turları

Fethiye Körfezi’nin doğusunda Kalkan, Kaş ve Kekova yer alır. Fethiye’den Kalkan’a doğru 50 millik rotada bir liman olmadığı için tekne ve yatların seyir planı buna göre yapılır. Bu güzergahta Kalkan-Kaş-Kekova arası 16 mildir. Kalkan ve Kaş’ta belediyeler tarafından işletilen küçük marinalar vardır. Fakat günlük tur teknelerinin yoğunluğundan dolayı sezonda yer bulmak zordur. Bu yüzden Kalkan tekne ve yat kiralama hizmeti alırken sabah çok erken gelmeye dikkat etmelisiniz.

Sakin, huzurlu ve eğlenceli bir mavi tur geçirmek isterseniz Kalkan tekne ve yat kiralama hizmeti sayesinde Kaş Kalkan Kekova mavi tur organizasyonuna katılabilirsiniz. Bu mavi turun rotası; Liman Ağzı, Güvercin Adası, On İki Adalar, Ufak Dere, İnönü Koyu, Aperlai, Yağlıca Koyu, Tersane Koyu, Akvaryum Koyu, Üçağız, Kaleköy ve en önemlisi Karalos Koyu şeklindedir. Likya turu, tarihi eser ve antik kalıntıların gezilebildiği bir turdur. Bunun yanı sıra buradaki doğal güzellikleri görebilirsiniz. Gökkaya Limanı’nda olan yalnızca tekne yolcularının girebildiği Korsan Bar ve Korsan Mağarası ise mavi turun en keyifli mola yerlerinden birisidir.

Mavi tur rotasının ilk durağı İnönü Koyu’dur. Serin ve berrak bir denizi olan bu koyda yüzme molasından sonra öğle yemeği için Aperlai Koyu’na geçilir. Burada tarihi eserler görülür. Gökkaya Koyu’na doğru demir atılır ve burada gece konaklanır. Burada su kayağı, ringo, kano ve pedal board gibi su sporları yapabilirsiniz. Buradan sürat botuyla Korsan Bar’a gidebilirsiniz. İkinci gün sabah kahvaltısı sonrası Kekova Adası’na doğru yol alınır. Burada bulunan Batık Şehir gezilir ve ardından Tersane Koyu’nda yüzme molası verilir. Roma Döneminden kalma bir yerleşim yeri olan Kaleköy’ü gezdikten sonra öğle yemeği yenir. Karalos’ta gece konaklanır. Sabah kahvaltısı ardından Üçağız Koyu’na doğru yola çıkılır. Burada bulunan tarihi lahitler gezildikten sonra Kocakarı Koyu’nda gece konaklanır. Dördüncü gün kahvaltının ardından Akvaryum Koyu’nda yüzme molası verilir ve Yağlıca Koyu’na geçilir. Burada öğle yemeği yenir ve ünlü Oniki Adalar’a geçilir. Limanağzı Koyu’nda gece konaklanır. Beşinci gün sabah kahvaltısının ardından Güvercin Adası’na geçilir. Burada denizaltında bulunan köpekbalığı heykeli görülür. Keyifli ve unutulmaz anılar eşliğinde mavi tur sona erer.