Kaş Kamp Alanları Ücretli Ücretsiz Camping Yerleri 2021

Kaş Kamp Alanları Ücretli Ücretsiz Camping

Antalya'nın önemli turizm ilçelerinden biri olan, her yıl çok sayıda turist ve tatilciyi misafir ediyor. Sıcak iklimi denize girmek isteyen misafirleri kendine çekiyor. Kaş, Antalya'nın en batısında bulunuyor. İçinde birçok otel, pansiyon ve tesis bulunan Kaş, genellikle ılıman hava koşullarına sahip olduğu için kamp yapmayı seven tatilcileri de kendine çekmektedir. Kaş'a kamp yapmaya gelen Türk tatilcilerin en çok tercih ettiği tatil olanakları Kaş kamp alanları içerisinde bulunuyor. Kaş kamping yaz tatilinde sosyal ve kültürel bakımdan da ideal bir seçenektir.  

Kaş Camping Kamp Alanı

Kaş kamp yerleri denince akla ilk gelen tesislerden biri de Kaş Camping Kamp Alanıdır. Kaş Camping, genellikle kamp tutkunlarının ve çadır kamp imkânı sunan bir işletme arayanların sıklıkla tercih ettiği bir yerdir. Kamp alanında konaklayanların genelde çoğu genç gezginlerden oluşmaktadır. Kaş Camping oldukça düzenli bir kamp alanıdır. 


Tesise giriş yaptığınızda size bir harita veriliyor ve buradan tesisin tüm planınıza ulaşabiliyorsunuz. Kamp yapabileceğiniz alanlar haritada size gösteriliyor ve istediğiniz yere çadır kurma gibi bir imkânınız bulunmuyor. Kamp alanından çadırlar için çakılmış sayılar bulunuyor ve bu sayılara bakarak hangi alanı kiralayacağınıza karar verip o şekilde çadırınızı kuruyorsunuz ve çadırların arasında belli bir mesafe olmuş oluyor. 


Çadırlar için 60 ayrı alan bulunuyor, ayrıca karavanlı misafirler de yaz tatilini burada geçirebiliyorlar. Tesisin bünyesinde küçük ve renkli evler bulunuyor. Bu evlerin içerisinde duş, tuvalet, elektrik ve klima da bulunuyor, dileyen misafirler bu evlerde de konaklayabiliyor. Tesisin çeşitli noktalarında ana elektrik vericileri bulunuyor. Bu noktalardan çadırınıza elektrik çekebileceğiniz gibi eğer ki çadırınız bu noktaya uzaksa yan çadırdan bir prizi size uzatmasını rica edebilir veya her ihtimale karşı yanınızda bir uzatma kablosu bulundurabilirsiniz.
 

Kaş Kamp Alanlarının Genel Özellikleri

Kampın özelliklerine gelinecek olursa, kampın ortasında ortak bir mutfak alanı bulunmaktadır. Burada bulaşık ve çamaşır da yıkayabilirsiniz. Yemeklerinizi muhafaza etmek için 3 tane de buzdolabının yer aldığı bu alana ekstra bir ücret ödemeniz gerekmiyor,  bu hizmetlerin hepsi giriş ücretiniz dâhil. Kamp alanında tuvalet bulunuyor ve kadın/erkek olmak üzere ikiye ayrılıyor. 5 adet tuvalet bulunan tesiste 5 adet de duşakabin bulunmaktadır. Tesisin içerisinde ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir büfe bulunmaktadır. Büfe'nin fiyatları normale göre yüksek olduğundan merkezdeki marketlerden alışveriş yapmayı da tercih edebilirsiniz. Kampın içine özel aracınızla giriş yapamıyorsunuz, eşyalarınız elektrik scooter ile kamp alanına taşınıyor. 


Kaş Camping'de çadır kurmak isterseniz ödemeniz gereken gecelik fiyat iki kişi çadır başı 55 TL olarak belirlenmiş durumdadır. Önceden rezervasyon imkanı sağlanmıyor ve saat 22.00 sonrasında yeni giriş yapılamıyor.  Duşu ve tuvaleti olmayan bungalovların gecelik fiyatı ise 130 TL, içinde duşu, tuvaleti ve mutfağı bulunan bungalovlar için ödemeniz gereken fiyat ise gecelik 275 TL. Ayrıca bu kamp alanında dışarıdan da giriş yapılabiliyor. Günlük 15 TL karşılığında deniz kenarındaki şezlongları kullanabilir ve büfeden yiyecek içecek de temin edebilirsiniz.
 

Olympos Mocamp

Olympos Mocamp kamp alanı, Kaş ilçesinden 2 km uzaklıkta, Kalkan yolunun üzerinde bulunmaktadır. Kamp yapmak için uygun bir alternatif olan Olympos Mocamp, yolun hemen kenarında bulunduğundan dolayı gürültüden hoşlanmayan tatilcileri rahatsız edebilir. Denize sıfır plaj üzerinde tesisi bulunan Mocamp, deniz kenarında kamp yapmak isteyenler için oldukça uygun bir lokasyondur. Tesisin içinde kafe ve restoran da mevcut. Aynı zamanda bu tesiste çadırlar haricinde bungalow evler ve karavanlar için de kamp alanı bulunmaktadır. Tuvalet, duş ve elektrik gibi hizmetleri de sunan tesiste çadır için ödenecek ücret 45 TL olarak belirlenmiş bulunuyor. İlave her kişi için ise ödemeniz gereken ücret 20 TL.

 

Can Mocamp

Kaş ilçesinde bulunan bir başka kamp alanı ise Can Mocamp. Kamp alanı deniz kenarında bulunuyor. Tesis, üstünden geçen yoldan marinaya kadar olan alanı kapsıyor. Burada bulunan ahşap platformlar ve köşkler üzerine çadırınızı kurabilirsiniz. Tesisin içerinde her yerden ulaşabileceğiniz elektrik prizleri ve uzatma kabloları da bulunmaktadır. Tuvalet ve duş imkânı da bulunan Can Mocamp'te sıcak su hizmeti de mevcuttur. Kamp alanında içinde bulunan çok sayıda ağacın gölgesi, çadır kurmanız için size rahat bir ortam sağlayacaktır. Kendine özel bir plajı bulunmayan tesiste konaklarken yakınındaki plajları kullanabilirsiniz. Kaş Marina'nın karşısında bulunan tesis markete yakın bir konumda bulunuyor ve Kaş ilçesine de oldukça yakın bir mesafede. Aynı zamanda gün boyunca kendi radyo istasyonlarından müzik yayını yapan tesis, çadırlar dışında başka konaklama imkânlarına da sahiptir. Bungalow evlerde de konaklama şansınız var ve isteğiniz doğrultusunda çadır da kiralayabiliyorsunuz. Kendinize ait bir çadırınız varsa ödemeniz gereken fiyat 25 TL iken, çadır kiralayacaksanız çift kişi için 80 TL ödemeniz gerekmektedir.

Kaşmarin Camping

Kaş ilçesine bağlı olan bir diğer kamp yeri ise Kaşmarin Camping. Denize sıfır olan bu kamp alanı, ücretsiz kamp alanları arasında bulunuyor. Çadır kurmak için tahtanın üzerinde hazır olan alanları kullanabiliyorsunuz ve çadır halatları için özel kancalarda bulunuyor. Kendi içerisinde yüzme havuzu da bulunan bu tesis Kaş koyuna sıfır bir konumda bulunmaktadır.

Clup Kaş Camping

Clup Kaş Camping, tatilcilerin sıklıkla tercih ettiği bir işletmedir. Doğa ile iç içe olan bu kamp alanı sakin bir ortama sahiptir ve kamp severler için uygundur. Çadır bölgesinin yanı sıra apart ve odaların da mevcut olduğu Clup Kaş Camping, karavanlı tatilcilere de konaklama imkanı sağlıyor. Kamp alanında kaplumbağa ve kuş gibi birçok farklı canlı türüyle karşılaşabilirsiniz ve deniz kenarındaki çok sayıda deniz canlısını da gözlemleyebilirsiniz. Ücretsiz kamp alanları arasında olan Clup Kaş Camping'in içerisinde tuvaleti de bulunuyor.

Likyaport Apart and Camping

Kaş ilçesine bağlı bulunan bir başka kamp alanı da Likyaport Apart and Camping. Tesis konum olarak Kaş'ın otogarının yanında bulunmaktadır ve kara yoluyla tesise ulaşmak oldukça zahmetsizdir. Tesisin, özel aracıyla gelecek olan misafirler için ücretsiz otoparkı da bulunmaktadır. Kaş merkeze de ulaşımı kolay olan Likyaport Apart and Camping, merkeze araç ile 5 dakika uzaklıktadır.

 

Tesis, çadır alanı imkânının yanı sıra bungalov evlerde konaklama imkânı da sunmaktadır. Likyaport Apart & Camping'te 15 adet çadır yeri ve 9 adet bungalow mevcuttur. 
Tesisinde diğer imkânları ise: ücretsiz kablosuz internet, barbekü alanları, bahçe kullanımı, güneşlenme alanları ve anlaşmalı özel plajdır. Bungalow evlerde kalan misafirlere ise; özel banyo, yatak takımı, havlu ve eşya dolabı hizmetleri sunulmaktadır. Kamp alanında kalacak olan misafirler için ise 2 adet ortak kullanımlı duş ve tuvalet mevcuttur. 


Tesis, yarım pansiyon konaklama hizmeti sunmakla beraber; yamaç paraşütü, dalış ve tekne turu gibi imkânları da rezervasyonla misafirlerine sağlamaktadır. Çamaşır yıkama imkânı self servis olarak tesisin hizmetleri dâhilindedir. Tesis, birçok turistik mekâna yakın bir konumdadır. Kaş antik tiyatrosuna 3 km mesafede bulunan tesis, Phellos antik kenti ve İsinde antik kentine 2 km uzaklıktadır. Aslanlı Lahit ise tesisin 3,7 km uzağında bulunuyor. Gecelik bungalow fiyatları 60 TL civarındadır.
 

Kaş'ta Gezilmesi Gereken Yerler

Antalya'da bulunan Kaş ilçesi, tatilcilerin yanı sıra gezip görmek isteyen turistleri de kendine çekmektedir. Antik kentleri ve doğal zenginlikleri olan Kaş oldukça turistik bir bölgedir.  

 • Kaş Merkez

Sevimli ve renkli sokaklarıyla, turistik dükkânlarıyla, Kaş'a yolu düşen her bireyin gezmesi gereken yerlerden bir tanesidir.

 • Antiphellos Antik Kenti

Likya medeniyetine dayanır. Likya medeniyetine ait önemli liman kentlerinden biri bu kent, Çukurbağ köyünün yakınlarına kurulmuş olan Phellos kentinin bir limanıyken daha sonra Phellos'tan ayrılarak tek başına bir il haline gelmiştir. Antik kentten günümüze kalan kalıntılar Kaş ilçesinde dağınık bir şekilde görülürken, Antik tiyatro günümüze kadar korunmuştur. Antiphellos kentinde bulunan bu antik tiyatro, denize dönük olarak inşa edilmiş tek tiyatrodur. Antik kentin içinde başka taş kalıntılar da mevcuttur.

 • Patara Antik Kenti

Likya medeniyetinin Helenistik dönemdeki başkenti olma özelliğine sahiptir. Bu antik kentin içinde dünyanın ayakta kalan ilk meclis binası olarak bilinen, Likya Birliği'nin meclis binası bulunuyor. Ayrıca günümüzde Noel Baba olarak tanıdığımız Saint Nicholas'ın da doğum yeri Patara'dır.

 • Demre

İçindeki antik kent kalıntılar ve Saint Nikolaos kilisesiyle oldukça turistik bir yerdir. İçinde Saint Nikolaos kilisesi dışında, Myra Antik Kenti, Andriake Antik Limanı ve Likya Müzesini de bulundurur.

 • Kekova Adası

Kayalıklardan oluşan bir adadır ve 4,5 kilometrekarelik bir yüzölçümüne sahiptir. Kekova adasının Tersane Koyu'nda  Dolichiste kentine ait olan üç büyük kilise, bir kule, iki şapel ve limanın kalıntıları bulunuyor. Antik Kent'in çoğu kalıntısı ise deprem sebebiyle sular altında kalmış ve Batık Kent adını almış.

 • Saklıkent Kanyonu

1996 senesinde Milli Park ilan edilmiştir. Uzunluk ölçüsüne göre Türkiye'nin birinci, Avrupa'nın ise üçüncü kanyonu olma özelliğini taşıyor. Kanyona giriş ücreti 8 TL'dir. Aynı zamanda Saklıkent Kanyonu, Rafting ve Trekking de yapabileceğiniz bir yer.

 • Xantos Antik Kenti

Likya medeniyetinin ilk dönemlerinin başkenti olarak bilinmektedir. Kaş'a 40 km uzaklıkta olan bu antik kent, UNESCO Dünya Kültür Mirasları listesinde yer almaktadır. Kınık köyünün içinde yer alan bu turistik her gün ziyaretçilere açık ve giriş ücreti 12 TL.

 • Kaleköy Sinema

Antik Simena kentinin üzerine kurulmuş olan bir köydür. Köy trafiğe kapalı olduğu için yürüyerek rahatlıkla gezilebilir. Köyün içinde Simena Kalesi bulunuyor. Köyde aynı zamanda oteller ve restoranlar da mevcut.

 • Kalkan

1920 yılına kadar taşıdığı isim ile de yazılmak istenirse Kalamaki. Kaş'a 25 km uzaklıkta bulunan Kalkan, ünlü Club Patara Evleri'nin kurulduğu yer olma özelliğini taşıyor. Kaş otogardan ulaşımı oldukça kolay olan bu turistik yer son 20 yıldır buraya yerleşen İngilizlerin katkılarıyla fazlasıyla gelişmiştir.
 

 • Üçağız

Kaş'tan kolaylıkla ulaşım sağlayabileceğiniz küçük ve otantik bir kasaba. Yaz mevsiminde dondurmasını tadabilir veya rakı balık restoranlarını deneyebilirsiniz.

 • Aperlai Antik Kenti

Kara yolundan ulaşımı bulunmayan bir antik kenttir. 7 km yürüyerek veya buraya giden teknelere binerek ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu kentin varlığı Likya medeniyetinden önceye dayansa da Likya medeniyetinin liman kenti olarak bilinmektedir. Günümüzde ise kentin bir kısmı sular altındadır. Dalış yapıp sular altındaki bu kenti de keşfedebilirsiniz. Bu antik kente çok yakın bir mesafe de bir restoran da bulunmaktadır. 

 • Saklıkent

Saklıkent Kanyonu'na göre daha sportif bir kanyondur, Elmalı ile Kaş arasındadır. İçerisinde şelaleler, göletler ve hızla akan sular bulunmaktadır ve Saklıkent Kanyonu'na göre daha risklidir.

 • 86