Kaş Tekne ve Yat Kiralama Fiyatları 2020 | TekneTur.Net

Kaş Tekne ve Yat Kiralama

Antalya’nın huzurlu ve sevimli ilçesi Kaş, büyülü havasıyla her yıl binlerce yabancı ve yerli turisti kendine aşık etmeye devam ediyor. Berrak ve temiz denizi, doğal güzellikleri, çok değerli kültürel ve tarihi değerleriyle muhteşem bir tatil vaat ediyor. Doğal güzelliklerini koruyabilen Antalya Kaş ilçesinde kültür turları, sualtı ve mağara dalışları, kano turları, doğa yürüyüşleri, yamaç paraşütü, mavi yolculuk ve günübirlik tekne turları, yöresel yemek tadımları gibi birçok aktivite yapabilirsiniz. Yılın dört mevsimi deniz suyu sıcaklığının 16 derece ve üzeri olduğu Kaş, bunaltıcı sıcaklara sahip değildir. Gezginlerin uğrak yeri olan Kaş aynı zamanda mavi yolculukların da vazgeçilmez bir durağıdır. Huzurun ve sakinliğin adresi olan bu ilçede tekne turu ve yat turu yapmak bir ayrıcalıktır. Kaş tekne ve yat kiralama hizmeti ile mavi yolculuklar yapabilir ve sevdiklerinizle uzun yıllar unutamayacağınız bir tatil geçirebilirsiniz. Kaş tekne ve yat kiralama hizmeti ile en iyi ve uygun fiyat garantisi ile mavi tura çıkabilirsiniz.

Kaş Gezilecek Yerler

Kaş’ta gezilecek yerler o kadar çok ki… Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Kaş’ta ilk görmeniz gereken yer Patara Antik Kenti’dir. Kaş’a 42 kilometre uzaklıkta bulunan bu antik kent, Kaş-Fethiye karayolunun 10. Kilometresinde Ova Beldesi girişindeki göbekten Patara yönüne dönülerek ulaşılır. Patara Antik Kenti, Fethiye ve Kalkan arasında yer alır. Dünyanın en eski deniz feneri burada yer alır. Deniz fenerinin üzerinde bulunan yazıt fenerin Roma İmparatoru Nero tarafından M.S. 65 yılında yaptırıldığını gösterir. Likya’nın en önemli ve en eski şehirlerinden birisi olan bu antik kentin yanı sıra Patara Plajı’da görülmeye değerdir. Caretta carettalara ev sahipliği yapan Patara Plajı’ndan unutulmaz güzelliklere şahit olabilirsiniz.

Antalya ve Muğla il sınırları içinde yer alan Saklıkent milli parkı, Fethiye’ye bağlıdır. Eşen Çayı’nın bir kolunu içinde barındıran Saklıkent Kanyonu Kaş’a 64 kilometre uzaklıktadır. Burada bir köprüden geçtikten sonra dinlenme alanlarında ya da kafelerde oturabilirsiniz. Şelalenin muhteşem müziğini dinleyebilirsiniz. Bu bölümden sonrası için özel kıyafet ve ayakkabılar gereklidir. Kanyon girişinde lastik ayakkabılar satılır. Burada kanyonun içine doğru ilerleyebilir ve muhteşem güzelliklere tanık olabilirsiniz.

Letoon Antik Kenti, Kaş’a gelmişken mutlaka görülmesi gereken yerlerden birisidir. Kaş’a 51 kilometre uzaklıkta bulunan Letoon Antik Kenti, antik çağda Likya medeniyetinin dini merkeziydi. Bu alanda Leto, Apollon ve Artemis tapınakları vardır. Ayrıca bir çeşme, bir manastır ve Roma tiyatrosu kalıntıları vardır. Apollon ve Artemis’in annesi Leto’ya adanan bu en büyük peripteros tarzı tapınak Leto Tapınağı’dır.

Kaş Mavi Tur Rotaları

Kaş tekne ve yat kiralama hizmetlerinden yararlanarak keyifli ve eğlenceli bir tatil geçirebilirsiniz. Kaş tekne ve yat kiralama hizmeti ile özel bir tekne kiralayabilir ve mavi tura çıkabilirsiniz. Genellikle mavi tur rota ve güzergahları Kaş-Kalkan ve Kekova üçgeni üzerindedir. Özel tekne turu ile mavi yolculuğa çıkmak isteyenleri yoğun bir program bekliyor. Mavi tur rotasının ilk durağı İnönü Koyu’dur. Serin ve temiz bir denizi olan bu koyda verilen yüzme molasından sonra öğle yemeği Aperlai Koyu’nda yenir. Aperlai Koyu’nda bulunan muazzam tarihi eserler gezilir. Daha sonra Gökkaya Koyu’na geçilir ve gece burada konaklama yapılır. Gökkaya Koyu’nda kano, pedal board, ringo, su kayağı gibi su sporları yapabilirsiniz. Ayrıca bu koydan sürat botuyla Korsan Adası ve Korsan Bar’a geçebilirsiniz. İkinci gün muhteşem bir manzara eşliğinde yapılan sabah kahvaltısından sonra Kekova Adası’na doğru yola çıkılır. Kekova’da bulunan Batık Şehrin büyüleyici güzelliğine tanık olduktan sonra Tersane Adası’na geçilir. Burada yüzme molası verilir. Roma medeniyetinden kalma bir yerleşim yeri olan Kaleköy gezildikten sonra öğle yemeğinin ardından Karalos’a geçilir ve gece burada konaklanır. Sabah kahvaltısından sonra Üçağız Koyu’na geçilir. Buradaki tarihi lahitler ve mezarlar ziyaret edildikten sonra Kocakarı Koyu’nda gece konaklanır. Dördüncü gün ise kahvaltı sonrası Akvaryum Koyu’nda yüzme molası verilir ve Yağlıca Koyu’na geçilir. Akvaryum Koyu’nun eşsiz manzarasında öğle yemeğinin ardından dümen Oniki Adalar’a doğru kırılır. Limanağzı Koyu’na geçilir ve burada gece konaklanır. Beşinci gün sabah kahvaltısından sonraki durak Güvercin Adası’dır. Mavi tur burada sona erer. Kaş tekne ve yat kiralama hizmeti sayesinde onlarca farklı koy, ada, tarihi ve doğal güzelliği siz de keşfe çıkabilirsiniz.