Kuleli Koyu Nerede ve Nasıl Gidilir? | TekneTur.Net

Kuleli Koyu Nerede ve Nasıl Gidilir?

Fethiye Kuleli Koyu, Fethiye’nin tam batısında yer alır. Fethiye merkeze 6 kilometre uzaklıkta bulunan Kuleli Koyu, Fethiye’nin çok da fazla bilinmeyen doğal güzellikleri arasında yer alır. Altın sarısı kumsalı ve turkuaz denizi eşsiz ve bulunmaz bir manzaraya sahiptir. Oldukça sakin, sessiz ve huzurlu olan Kuleli Koyu, tatilini dinlenerek geçirmek isteyenler için idealdir. Kuleli Plajı içinde yer alan koltuklar, dinlenip, kitap okuyabileceğiniz çardaklar ve gölgeliklerin olduğu bu kumsalda ayrıca bir restoran vardır. Kuleli Koyu Fethiye giriş ücreti yoktur. Fakat buradaki işletmenin normal fiyatlara oranla biraz daha yüksek fiyatlara hizmet verdiğini de belirtelim.
 

Fethiye Kuleli Koyuna Nasıl Gidilir?

Kuleli Koyu Plajı, Fethiye şehir merkezine oldukça yakındır. Fethiye şehir merkezinden hareket eden dolmuşlara binerek, Kuleli Koyu’na gidebilirsiniz. Eğer özel araç ile Kuleli Koyu’na gitmek isterseniz, iskele yolundan Karagözler istikametine doğru ilerlemeniz gerekir. Buradan körfezin karşı tarafına geçip, tatil köyünü de geçtikten yaklaşık üç kilometre sonra sağ tarafta Kuleli Koyu Plajı tabelası ile karşılaşırsınız.
 

Kuleli Koyu Plajı Hakkında Bilgi

Çam kokuları içerisinde, mavi ile yeşilin buluştuğu Kuleli Plajı’nı mutlaka görmeniz gerekir. Fethiye şehir merkezine yakın olması, temiz, sakin ve huzurlu olması bu plajın avantajları arasında yer alır. Fethiye tekne turu ve günübirlik turlar sayesinde Kuleli Koyu’na gelebilirsiniz. Kuleli Koyu Plajı, oldukça salaş bir yerdir. Doğal ve huzurlu bir yer arayan yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri olan Kuleli Koyu, özel locaları, oturma odaları ve şezlong ile şemsiye imkanları bulunur. Geniş ve oldukça konforlu olan çardaklarda sevdiklerinizle deniz ve güneşin keyfini çıkarabilirsiniz. Güneşte kavrulmadan, serin ve gölgelik alanlarda dinlenmek gibisi var mı? Gölgede biraz kestirebilir, kitap okuyabilir, müzik dinleyebilir ve denize karşı çayınızı yudumlayabilirsiniz. Yemek yemek ve bir şeyler atıştırmak isterseniz küçük bir büfe burada yer alır. Ayrıca burada bir restoran bulunur.

Buradan gün boyunca yiyecek ve içecek ihtiyacınızı karşılayabilmeniz mümkün. Fakat Kuleli Koyu’nda elektrik olmadığı için kredi kartı geçerli değil. Bu yüzden yanınızda nakit taşımanızı kesinlikle öneririm. Kuleli Plajı’nda hemen hemen tüm olanaklar bulunur. Denizi çok hafif çakıllıdır. Suyun sığ olması ve hemen derinleşmemesi yeni yüzmeye başlayan kişiler ve çocukların rahat bir şekilde yüzmesini sağlar. Üstelik denizi oldukça sakindir ve az dalgalı bir yapısı vardır. Fethiye koyları arasında güzelliği ile dillere destan olan Kuleli Koyu, tatilde gezilecek yerler listenizde mutlaka olmalı.
 

Kuleli Koyu’nda Yapılacak Aktiviteler

Kuleli Koyu’nda motorsuz su sporları yaparak gün boyunca eğlenebilirsiniz. Plaj voleybolu oynayabilir, yüzebilir, güneşlenebilirsiniz. Şık çardaklarda kitap okuyabilir, müzik dinleyebilir, dinlenebilirsiniz. Bunun dışında hiçbir yan etkisi olmayan çamur banyosu ile Kuleli Koyu Plajı’nda güzelleşebilirsiniz. Bu çamurun içinde bulunan vitaminler, doğal antibiyotikler ve mineraller vücuda oldukça yararlıdır. Vücuttan stres atmaya yarayan bir terapidir.

  • 865