Kuşadası Kamp Alanları Ücretli Ücretsiz Camping 2020

Kuşadası Kamp Alanları

Dört bir yanı doğal güzelliklerle ve tarihi alanlarla çevrili Türkiye’de, doğa tatilcileri için en iyi alternatiflerden biri de Kuşadası kamp alanları. Aydın’ın en güzel ilçelerinden biri olan Kuşadası’nda bu yaz çadır kurmak, kamp ateşi yakmak, arkadaşlarınızla rahat ve doğanın içinde keyifli bir tatil yapmak istiyorsanız hazırlıklara şimdiden başlayın. Unutmayın, Kadınlar Plajı, Davutlargibi Kuşadası’nın birbirinden güzel sahillerinde denizin ve güneşin tadı bir başka çıkıyor. Hem eğlenceli bir yaz kampı yapmak hem de denizin, güneşin tadına varmak isteyenler, Kuşadası’nın en güzel kamp alanlarını sizin için listeledik.
 

Önder Camping

Önder Camping, yaz aylarında kamp kurmak için Kuşadası’nı tercih edenler için tam anlamıyla biçilmiş kaftan. Hem şehrin merkezinde konumlanıyor hem de Kuşadası’nda kamping denilince akla ilk olarak Önder Camping geliyor. Kamp alanının şehrin merkezinde olması pek çok avantaj sağlıyor. Bir yandan çadırınızda doğayla baş başa bir tatil yaparken diğer yandan şehrin olanaklarından da kopmuyorsunuz. Alışveriş ve eğlence noktalarına yakın olması kent merkezine uzak konumda olan camping bölgelerinde yaşanabilen pek çok sıkıntının önüne geçmiş oluyor. Yemek, duş, tuvalet, internet, alışveriş gibi olanaklarının yanı sıra Önder Camping’i tercih edenler turizm bölgelerinin vazgeçilmez unsurlarından biri olan gece hayatını da doyasıya yaşayabiliyor. Önder Camping’de kamp alanının dışına çıkmak istemeyenler de düşünülmüş; kamp alanı içinde bulunan marketten her türlü ihtiyaç karşılanabiliyor. Kamp alanından Kadınlar Plajı’na gitmek için kısa bir minibüs yolculuğu yapmanız gerektiğini hatırlatalım. Şehrin merkezinden ayrılmadan denize girmek içinse yat limanının yanında bulunan minik plajı tercih edebilirsiniz.
 

Yat Camping

Yat Camping de şehrin merkezinde konumlanan bir kamp alanı... Burada hem çadır hem de karavan kampı yapabilirsiniz. Yat Camping’in bir başka önemli özelliği ise yetişkinlere sunduğu özel hizmetlerin yanı sıra çocuk kampçıları da unutmamış olması. Kamping alanında çocuklar için pek çok eğlence unsuru yer alıyor. Yat Camping’de ücretsiz internetten faydalanabiliyor ve 24 saat sıcak su bulabiliyorsunuz. Oldukça yakınında konumlanan halk plajından denize girebileceğiniz gibi kamp alanı içerisinde bulunan yüzme havuzundan da ekstra bir ücret ödemeden faydalanabiliyorsunuz.
 

Mürsel Hotel Çadır Kamping

Kuşadası’nın çok özel kamp alanları arasında Mürsel Hotel Çadır Kamping de yerini alıyor. Çadırınızı portakal, limon ve mandalina ağaçlarının arasında kuracağınız bu keyifli camping alanında unutulmaz bir kamp deneyimi yaşayabilirsiniz. Kamp alanı içinde yüzme havuzu ve restoran gibi hizmetler sunuluyor.

Lazoğlu Camping

Kuşadası’ndaki en güzel camping bölgelerinden biri Lazoğlu Camping. Şehrin merkezinden yalnızca 15 dakika uzakta, doğanın içinde vakit geçirmek isteyenlere Lazoğlu Camping’i rahatlıkla önerebiliriz. Güzelçamlı Milli Parkı’nın yanına konumlanan kamp alanında dileyenler bungalov kiralayabilir. Hemen deniz kenarında yer alan restoranda uygun fiyatlara yemek yemek ve keyifli bir kahvaltı yapmak mümkün. Ancak kamp alanında ateş yakmanın yasak olduğunu hatırlatalım. “Kendin pişir kendin ye” keyfi yapmak isteyenler ise uygun fiyatlara kamp alanında mangal kiralayabiliyor.
 

Dilek Yarımadası Kamp Alanı

Büyük Menderes Deltası Milli Parkı’nın yanında yer alan Dilek Yarımadası da bölgenin dikkat çeken kamp alanlarından biri. Çadır ve karavan tatilcileri bu bölgeyi tercih ederek doğanın tadını çıkarabilir. Üstelik bu kamp alanı doğa yürüyüşleri yapmak için de son derece uygun bir kamping bölgesi. Ormanla iç içe konumlanan Dilek Yarımadası Kamp Alanı’nda denize karşı çadırınızı kurabilirsiniz. Kamp alanında bulunan bungalovlar ise bir başka konaklama seçeneği...
 

Kuşadası Tekne Turları için Tıklayın: https://www.teknetur.net/kusadasi-tekne-yat-turu

 

İlk Kez Kamp Yapacaklar İçin Tavsiyeler

Daha önce hiç kamp yapmadıysanız bazı tavsiyelere ihtiyacınız var demektir. Bir bilene mutlaka danışın ama sizin için sıraladığımız şu tavsiyelere de göz gezdirmenizde fayda var!

  1. Kampa kaç kişilik bir grupla gittiğinizden daha çok, kamp tecrübesi olan birileriyle gitmeniz önemli! İlk kez kamp yapacaksanız daha önce bu tecrübeyi deneyim sahibi birileriyle edinmelisiniz.
  2. Kampa kendi aracınızla gidecekseniz veya karavanla yola çıkacaksanız aracınızın tüm bakım ve kontrollerini önceden yaptırın. Kamp alanlarının çoğunlukla şehir merkezinden uzakta konumlandığını ve bozuk yolları aşma ihtimaliniz olduğunu aklınızdan çıkarmayın.
  3. Kamp yapacağınız tarihler her ne kadar yaz dönemine denk gelse de hava durumuna önceden bakmanız sizin yararınıza olur. Özellikle giyecek ve ayakkabı konusunda hava koşullarını gözeterek tedbirli olmalısınız.
  4. Kamp tatiline çıkmadan önce bir alışveriş listesi hazırlamalısınız. Bu sayede yanınıza almanız gerekenleri unutmazsınız. Kamp tatilinin olmazsa olmaz araç gereçleri olduğunu bilmelisiniz. Bunlara mutlaka göz atın.
  5. Yanınıza uyku tulumu, mat, kafa feneri, havlu, koruyucu güneş kremi, şapka, yağmurluk ve oturmak için kamp sandalyesi almalısınız.
  6. Kamp tatilleri aynı zamanda epeyce efor sarf ettiğiniz tatillerdir. Bu nedenle yanınızda mutlaka size ihtiyacınız olan enerjiyi sağlayacak besinler de bulundurmalısınız.

Diğer Kamp Alanları Yazılarımız:

https://www.teknetur.net/antalya-kamp-alanlari

https://www.teknetur.net/alanya-kamp-alanlari

https://www.teknetur.net/fethiye-kamp-alanlari

https://www.teknetur.net/marmaris-kamp-alanlari

https://www.teknetur.net/bodrum-kamp-alanlari

https://www.teknetur.net/olimpos-kamp-alanlari

https://www.teknetur.net/demre-kamp-alanlari

https://www.teknetur.net/adrasan-kamp-alanlari

https://www.teknetur.net/istanbul-kamp-alanlari

 

  • 3017