Kuşadası Tekne ve Yat Kiralama Fiyatları 2020 | TekneTur.Net

Kuşadası Tekne ve Yat Kiralama

Kuşadası Aydın iline bağlı turistik bir ilçedir. Deniz ve eğlence turizmi açısından ülkemizdeki en önemli yerlerden birisi olan Kuşadası aynı zamanda kültürel ve tarihi dokusuyla da göz doldurur. Antik çağlarda Kuşadası, Anadolu’nun Akdeniz’e açılan başlıca limanlarından biriydi. Kuşadası’nın eski adı Neopolis’tir. Buraya bir dönem Bizanslılar hakim olmuş daha sonra Venedik ve Cenevizliler, ekonomik anlamda egemen olmuşlardır. 1413 yılında ise 1. Mehmet tarafından Kuşadası, Osmanlı kontrolüne geçmiştir. Kuşadası’nın temiz havası, berrak denizi, gece hayatı ve tarihi dokusu muhteşem bir tatil yapmanızı olanaklı kılıyor. Kuşadası tekne ve yat kiralama alanında da oldukça gelişmiştir. Özel tekne turu, yat turu, günübirlik olan tekne turu ve mavi turlar burada sıkça tercih edilir. Kuşadası tekne ve yat kiralama hizmetlerinden en iyi ve en uygun fiyatlar ile yararlanmak ve rezervasyon yaptırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Kuşadası Gezilecek Yerler

Kuşadası Milli Parkı, merkeze 28 kilometre uzaklıkta yer alır. Adeta cennetten bir köşe olan bu parkta deniz doğru inerken seyir teraslarından muhteşem manzarayı da izleyebilirsiniz.

Güvercinada Kalesi, Kuşadası’nın adeta simgesi haline gelmiştir. Mora İsyanı esnasında gelecek saldırıların engellenmesi için yaptırılan kale, panaromik görüntüleri ile enfes kesicidir.

Magnesia Antik Kenti, biraz ihmal edilmiş bir tarihi değerdir. Burada yapılan kazı çalışması sonucunda Artemis Tapınağı, Agora ve Zeus Tapınağı ortaya çıkmıştır.

Milet Tiyatrosu, Didim sınırları içinde yer alır fakat Kuşadası’na oldukça yakındır. Helen-Roma dönemi yapılarından birisi olan bu antik tiyatro hala ayaktadır.

Zeus Mağarası, oldukça otantik ve güzeldir. Dağdan gelen soğuk su ile denizden gelen tuzlu suyun karışması sonucu doğal bir maden suyu haline gelen mağaranın içinde yüzmek oldukça keyifli bir deneyimdir.

Davutlar; muhteşem bir plajdır. Gece hayatı, deniz ve eğlencenin tadını burada çıkarabilirsiniz.

Efes Antik Kenti, Kuşadası’na 18 kilometre mesafede yer alır. M.Ö. 6000’li yıllarda kurulan bu antik kent, birçok tarihi ve kültürel değere sahiptir. Elbette burada Yedi Uyurlar Mağarası ve Meryem Ana Kilisesi’de mutlaka görülmelidir.

Kuşadası gezilecek yerler listesinde mutlaka Dilek Yarımadası Milli Parkı da yer almalıdır. Yeşilin binbir tonuna şahit olacağınız bu parkta doğa yürüyüşleri ve bisiklet turu yapabilirsiniz. Ayrıca muhteşem plajının keyfini de çıkarabilirsiniz.

 

Kuşadası Mavi Tur Rotası

Kuşadası tekne ve yat kiralama hizmetleri ile Yunan Adaları mavi tur rota ve güzergahı belirlenir.

Birinci gün, Kuşadası’ndan Yunan Adalarına doğru yola çıkılır.

İkinci gün, Cennet Adası’na varılır. Marmara Körfezi’nin girişinde bulunan bu adada yüzme molası verilir. Ayrıca Yalancı Boğaz’a doğru bir yürüyüş de yapılabilir. Kayalık olan bu yoldan boğaza ulaşmak için 8 kilometre yürümeniz gerekir. Daha sonra yat, Rodos Adası’na doğru demir alır. Rodos, Oniki Adaların en büyüğüdür. Güneş ve Işık Adası olarak da bilinir. Çok fazla güneş aldığı için Yunanistan’ın en turistik adalarından birisidir.

Üçüncü gün, Simi Adası’na geçilir. Rengarenk ve şirin evleri, dokusu bozulmamış bir Yunan Adası kenti görünümündedir.

Dördüncü gün, Oniki Ada’nın ortasında bulunan Nisiros yani İncirli Adası’na geçilir. Buranın güzellikleri oldukça büyüleyicidir. Nisiros Adası, volkan patlamaları sonucu oluşmuştur. Zengin bir fauna ve bitki örtüsü vardır. Nisiros Adası’ndan sonraki durak ise Gyali yani Sakarcalı Adası’dır. Adanın kuzeydoğusunun yeryüzü şekilleri incitaşından güneybatı kısmı ise ponza taşından oluşur. Daha sonra İstanköy adası olarak da bilinen Kos Adası’na geçilir. Dünyaca ünlü Hipokrat Kos’ludur. Oniki Ada’nın üçüncü büyük adası olan Kos, palmiye ağaçları ile kaplıdır. Antik kalıntıları bulunan bu adada; Aklipios kalıntıları, Şovalye Kalesi ve Hipokrat Ağacı’nı mutlaka görmelisiniz. Burada harika sahiller ve plajlar vardır.

Beşinci gün, Presimos yani Keçi Adası’na geçilir. Şirin ve sakin bir plajı olan bu adanın suları oldukça sığdır. Burada birçok kafe ve taverna bulunur. Daha sonra Kalimnos Adası’na geçilir. Burada sünger avcılığı çok gelişkindir. Telendos’da mutlaka gün doğumu seyredilmelidir. Leroz Adası, art deco mimarisi evleri ile dikkat çeker. Adanın muhteşem koyları ve plajları vardır.

Altıncı gün, beyaz evleri ve mavi kubbeli küçük kiliseleri ile insanda hayranlık uyandıran Lipsi Adası’na geçilir. Renkli bir gece hayatı olan adada eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Buradan St. John’un İncil’in son bölümlerini kaleme aldığı Patmos Adası’na geçilir. Burası Ege’nin Kudüsü olarak anılır. Kastelli Tepesi’nde gün batımı mutlaka izlenmelidir.

Yedinci gün ise Samos Adası’nın kristal suları ve beyaz kumlu plajları sizi karşılar. Birçok restoran, kafe ve barı olan bu ada doğal güzellikleri ile sizleri büyüler.

Sekizinci gün güzel bir kahvaltının ardından tur sona erer.