Marmaris Bozburun Tekne Yat Kiralama Tavsiye Yorum ve Fiyatları 2020

Marmaris Bozburun Tekne ve Yat Kiralama

Datça; tarihi, kültürel ve doğal dokusunun zenginliği ile her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapar. Farklı kültürlere ve medeniyetlere yurt olmuş Datça tam Ege ve Akdeniz’in birleşiminde yer alır. Bu yüzden Marmaris Bozburun bölgesi yat turizmini oldukça uygun bir yapıdadır.

 

Datça; M.Ö. VII. yüzyılda Ege Adaları’ndan bölgeye göç eden Dor’lar tarafından kurulmuştur. Rutubetsiz ve temiz havası nedeni ile tercih edilen Datça Bozburun, 500 yıl önce İspanyol korsanlar ölüme terk ettiği cüzzamlı hastaların iyileşmesini sağlayacak kadar bol oksijenli bir havaya sahiptir. Onlarca doğal güzelliğe sahip Datça koylarını gezerken defne, kekik ve çam kokuları arasında başınız dönebilir. Keçiboynuzu, organik bal ve taze balıkların muhteşem lezzetlerinden başınız dönebilir.

Bozburun Tekne ve Yat Kiralama Nasıl Yapılır?

Adını etrafını çevreleyen boz renkli dağlardan alan Bozburun’un güzellikleri öyle dillere destandır ki Bülent Ortaçgil şarkılarına bile konu olmuştur. Özellikle Bozburun mavi tur yolculukları ve tekne turları, bu bölgede yapılacak en iyi aktiviteler sıralamasında ilk sırada yer alır.  Bozburun tekne ve yat kiralama işlemleri için farklı yat kiralama firmaları ile anlaşabilirsiniz. Bozburun özellikle ahşap gulet yapımı konusunda oldukça ünlüdür. Bu yüzden kiralık gulet Bozburun beldesinde çok fazla bulunur. Bozburun günübirlik tekne turu yapabileceğiniz gibi haftalık mavi tur organizasyonlarına da katılabilirsiniz.

 

Bozburun merkezi sakin, sessiz ve huzurlu bir sahil kasabasıdır. Minik ve müstakil evleri, şirin pansiyonları, Ege meyhaneleri ve restoranları, denizin üzerinde süzülen tekneleri ile masal diyarından çıkmış gibi duran Bozburun tekne ve yat kiralama ile bu güzelliklere tanık olabilirsiniz.

Bozburun’da deniz fenerini gezebilirsiniz. Turkuaz mavisi denizinde kulaç atabilir ve güneşlenebilirsiniz. Bozburun yarımadasında Ada Boğazı, Serçe Limanı, Bozukkale, Hisarönü, Turgut, Taşlıca, Orhaniye, Selimiye, Söğüt, Kızılger ve Bayırköy mutlaka görülmesi gerekenler yerlerdendir. Bunun yanı sıra mavi tur yapacaksanız bu rotaya Simi Adası’nı da ekleyebilirsiniz.

Datça Bozburun Mavi Tur Rotası

Bozburun tekne ve yat kiralama işlemlerini yaptıktan sonra mavi denizlere yelken açabilirsiniz. Datça koylarını keşfe çıkmadan önce tarihi güzellikleri ile hayran kalacağınız Knidos Antik Şehri’ni gezebilirsiniz. Mavi tur güzergahının ilk durağı Aktur olacak. Aktur’un berrak ve masmavi denizinde kulaç atabilir ve çam ağaçları ile donanmış Aktur’un doğasında yürüyüş yapabilirsiniz.

Bir sonraki durak Dirsek Bükü olacak. Korunaklı ve tertemiz suyu ile görenlerin büyülendiği eşsiz bir koydur. Yüzmenin tadını sonuna dek çıkarabileceğiniz bu koyda, dilerseniz maske ve şnorkel ile denizin derinliklerini keşfe çıkabilirsiniz.

Çam ağaçlarının mis gibi kokusunu içinize çekebileceğiniz Bencik Koyu’nda denizin karanın içine doğru girdiğini ve burada birçok küçük koyun oluştuğunu göreceksiniz. Datça Yarımadasının en inceldiği nokta olan Bencik Koyu’nda deniz ve doğanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Daha sonra Orhaniye’de demir atıp birçok farklı su sporu yapma imkanı bulacaksınız. Burada bulunan birçok köy ve şelaleyi gezebilirsiniz. Bölgede bulunan at çiftliklerinde atla gezintiye çıkabilir ya da safari turuna katılabilirsiniz.
Kamelya Adası’nda bulunan antik kiliseyi ziyaret ettikten sonra Bozburun Köyü’nü gezebilir burada ince işçilikle tasarlanan ahşap gulet yapımlarını izleyebilirsiniz. Adaağzı bölgesi ve Aya Nikolas Koyu’nu gördükten sonra Domuz Bükü sahilinde dolaşabilir, Hayıt Bükü sahilinde gün batımını izleyebilirsiniz. Datça’nın meşhur bal ve bademini tadabilir, gece hayatının tadını çıkarabilirsiniz. Marmaris Bozburun mavi tur ile tüm yılın yorgunluğunu üzerinizden atabilirsiniz. Dolu dolu yaşayacağınız günler sonunda eve dönmek çok zor gelecek ve gelecek yılı iple çekeceksiniz.