Marmaris Kamp Alanları Ücretli Ücretsiz Camping 2021 | TekneTur.Net

Marmaris Kamp Alanları

Yaz aylarında doğanın içinde daha dingin ve teknolojiden daha uzak zaman geçirmek, büyük şehirlerin kalabalığından ve karmaşasından biraz olsun ayrı kalmak isteyenler için kamp yapmak oldukça eğlenceli, rahatlatıcı ve keyifli bir tatil alternatifi. Aslına bakılırsa kamping Türk tatilciler için pek yeni bir kavram sayılmaz. Bir camping kültürümüzün olduğunu söylemek mümkün. Geçmişten bu yana sahil bölgelerimizde pek çok kamping alanı ve bu alanlarda hizmet veren işletmeler mevcut. Hem bütçe sarsmayan, hem aile ve arkadaşlarınızla kendinizi daha özgür hissettiğiniz kamp tatilleri için şimdilerde alternatifler alanlar da çoğalmış durumda. Türkiye’nin sahil kesimindeki kamp alanları çeşitlendi; bungalov hizmeti verenlerden çadır kiralayanlara kadar pek çok işletme tatilcilere farklı kolaylıklar ve seçenekler de sunuyor. Aynı zamanda kendi çadırını sırtlayıp veya karavanın direksiyonuna geçip yola düşenler de yok değil. Kamp severlerin tercih ettiği rotalardan biri de Marmaris. Yemyeşil çam ormanlarıyla masmavi suları birleştiren, doğayı kucaklatan Marmaris’te birbirinden keyifli kamp alanları var. İşte Marmaris kamp alanları!

Çubucak Orman Kampı

Çubucak Orman Kampı Marmaris’in en popüler kamping alanlarından biri. Kamp severler tarafından tercih edilmesinin sebeplerinden biri de Hisarönü Körfezi’nin eşsiz güzellikteki sahillerinde yer alıyor olması. Böylelikle hem çadırda kalıp kamp yapabiliyor hem de dilediğiniz zaman denize girebiliyorsunuz. Kamp bölgesinin yaklaşık olarak 35 karavan ve 400 çadırlık bir alanı var. Çubucak Orman Kampı’nın çadır ve karavan kampı alanında ormanlık alanda konaklıyorsunuz ve burası yaklaşık olarak 1000 metrelik bir kıyı şeridinde konumlanıyor. Günübirlik konuklar da kamp alanından faydalanabiliyor. Çubucak Orman Kampı’nda su, elektrik, internet gibi imkanlar da var.
 

İnbükü Kamp Alanı

Marmaris’in bir başka keyifli kamp alanı ise İnbükü Kamp Alanı. Çubucak Orman Kampı’ndan sonra yaklaşık 3 kilometre daha yol almanız gerekiyor ve karşınıza İnbükü Orman Kampı çıkıyor. Üç farklı koyun yer aldığı kamp alanı biraz daha küçük bir camping bölgesi. Yaklaşık olarak 20 karavan ve 150 çadırlık bu alanda, daha sakin bir kamp deneyimi yaşamanız mümkün. Kamp alanında yiyecek-içecek işletmeleri, tuvalet ve duş gibi hizmetler sağlanıyor.
 

Günnücek Orman Kampı

Yalancı Boğaz yolunda Günnücek mevkiinde konumlanan Günnücek Orman Kampı, Marmaris merkeze 1 kilometre uzaklıkta konumlanıyor. Kamp alanının içinde bulunan 300 dönümlük park ise 50 değişik kuş türüne de yaşam alanı olarak ev sahipliği yapıyor. Aynı zamanda park içerisinde yaban domuzu, yaban eşeği, sincap gibi hayvanları da görmek mümkün… Günnücek Orman Kampı’nda eczacılıkta ve parfüm sektöründe kullanılan sığla ağaçları arasında keyifli anlar geçirebiliyorsunuz.
 

Glamping Nedir?

Lüks tatil anlayışından vazgeçemeyen ama yine de doğayla iç içe olmak isteyenler için yeni nesil camping olarak karşımıza son zamanlarda glamping çıkıyor. Glamping için lüks kamp tatili tanımı yerinde bir tanım olabilir. Doğa içerisinde lüks ve butik kamp anlamına gelen glamping son zamanlarda oldukça moda tatil konseptlerinden biri. İngilizce Glamorous ve camping kelimelerinden türeyen glamping, her şey dahil ve ultra lüks tatil konseptlerine alternatif olarak ortaya çıkmış olan bir lüks doğa tatili konsepti…

Marmaris ve çevresinde glamping alanları da mevcut. Bördübet koyunda iki ve Bozburun'da bir adet olmak üzere glamping tesislerinde de lüks kamp tatilini keyifle yapabilirsiniz.
 

Kamp Malzemeleri Listesi

Kampa giderken yanınızda mutlaka olması gereken birtakım malzemeler var. Onlar olmadan kamp serüveniniz eksik kalabilir. Kamp malzemeleri listenizi mutlaka hazırlayın ve kamp tatilinize eksiksiz çıkın! İşte listeniz:

 1. Kamp Çantası

 2. Çadır

 3. Mat ve uyku tulumu (Mevsime uygun bir uyku tulumu seçmenizde fayda var.)

 4. Kamp bıçağı ve çakı Doğada mutlaka bir şeyleri kesmeniz gerekeceğini unutmayın.

 5. Kafa feneri ve yedek pil

 6. İlk yardım seti (ilk yardım setinin içinde oksijenli su, böcek sokmalarına karşı antibiyotikli bir krem, yara bandı, sargı bezi, ağrı kesici bulunmalı.)

 7. Çeşitli uzunluklara sahip ipler

 8. Harita, düdük

 9. Güneş kremi, şapka ve güneş gözlüğü

 10. Matara

 11. Çöp poşeti

 12. Yağmurluk

 13. Saat

 14. Kalem ve kağıt

 15. Mum ve kibrit

 16. Yemek için kap, çatal, kaşık

 • 1619