Olimpos Kamp Alanları Ücretli Ücretsiz Camping 2021

Olimpos Kamp Alanları

Özellikle genç kesimin tercih ettiği popüler tatil lokasyonlarından biri Olimpos oluyor. Daha bohem bir yaşamı benimseyen, tatilini hem ekonomik hem de eğlenceli bir şekilde geçirmek isteyen, doğayla iç içe olmayı lüks bir tatil konseptine tercih edenler, çadırları kapıp Antalya’ya bağlı Oimpos’a koşuyor. Toros Dağları’nın batı kanadında yer alan Bey Dağları Milli Parkı’nın bir bölümünü oluşturan Olimpos’ta, çam ve sedir ağaçları Akdeniz’in turkuazına karışıyor. Bu yaz kamp ateşini Olimpos’ta yakmak isteyenler için Olimpos’un sizi doğayla buluşturan en güzel kamp alanlarını listeledik.
 

Çıralı Camping

Olimpos denildiği zaman akla elbette ilk olarak Çıralı geliyor çünkü antik kentin en meşhur bölgelerinden biri Çıralı. Çıralı Camping ise kentin batısında bulunan Yanartaş yolu üzerinde Çıralı Köyü’nün sonunda konumlanıyor. Dünyaca ünlü olan, tarihi açıdan çok değerli Likya Yolu üzerindeki Çıralı Camping kamp tutkunlarının bu bölgede en çok tercih ettiği kamping alanlarından biri. Hem çadır kurulabilen hem de karavanlarla konaklanabilen kamp alanında tuvalet, duş, kablosuz internet gibi hizmetler de sunuluyor.
 

Elif Camping

Elif Camping denize sıfır konumuyla bölgenin tercih edilen kamp alanlarından biri olur. Buraya dilerseniz kendinize ait çadırınızla gelebilirsiniz ancak ilk kez kamp yapacaklar önce deneyim kazanmak adına buradan çadır buradan kiralama şansına da sahipler. Elif Camping bünyesinde bungalovlar da var. Bu bungalovlardan kiralayıp kamp tatilinizi biraz daha konforlu bir hale getirmeyi de tercih edebilirsiniz. Kamp alanında yemek hizmeti sunuluyor, aynı zamanda isteğe bağlı olarak kendi yemeğinizi kendiniz pişirebiliyorsunuz. Ormanın içinde, doğayı dinleyerek ve dinlenerek tatil yapmak için çadırınızı Elif Camping’e kurmanız uygun olabilir. Elif Camping bünyesinde de duş, tuvalet, elektrik gibi imkanlar sunuluyor.
 

Hco Camping

Hco Camping Olimpos’un hem kamp alanı hem de pansiyon olarak hizmet veren işletmelerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Burada çadır içinde rahat etmemek gibi bir durum söz konusu değil çünkü çadır alanının zemini son derece düz. Bu da kamping alanının tercih edilme sebeplerinden biri oluyor. Öte yandan, dileyenler Hco Camping’te karavanla konaklayabiliyor ve işletmenin her türlü hizmetinden faydalanabiliyor. Tabi belli bir ücret karşılığında… Hco Camping, kamp yapmaya son anda karar verenleri de düşünmüş. İsterseniz buradan çadır kiralamanız da mümkün. İşletmede yüzme havuzu, bar, restoran gibi alanlar, elektrik ve kablosuz internet gibi hizmetler de sunuluyor. Konforlu şekilde güneşlenmek için ise şezlong kiralanabiliyor. Hco Camping’in sunduğu imkanlar bunlarla sınırlı değil. Gün boyu hamak keyfi yapabilir, bungalov veya taş evlerde konaklayabilirsiniz. Bungalovlarda klima ve duş da bulunuyor.
 

Ada Pansiyon Camping

Ada Camping de yine Olimpos’un tercih edilen kamping bölgelerinden biri. Hem kamp alanı hem de pansiyon işletmesi olarak hizmet sunan Ada Pansiyon Camping’de çadır kurup kamp yapmanın yanı sıra bungalovların tadını çıkarma şansınız da var. Restoran hizmeti bulunan kamp alanının yüzme havuzu da var.
 

Aylak Yaşam Kampı

Yaşamını bir süre aylakça sürmek isteyenler, size bir haberimiz var: Aylak Yaşam Kampı’nda istediğiniz kadar aylaklık yapabilirsiniz. Yasemin ağaçlarının sarmaladığı kamp alanı, çadır ve karavanlar için uygun ve dileyenler kamp alanına ait olan karavanlardan kiralayabiliyorlar. Duş ve tuvalet gibi hizmetlerin de sunulduğu Aylak Yaşam Kamp Alanı’nın bir başka dikkat çekici özelliği ise “teraslı köşk” denilen konaklamaların yapılabilmesi. Aylak Yaşam Kampı’nda çevresi perdelerle kaplı köşklerde konaklayarak farklı bir deneyim yaşamaya hazır olun.
 

Olimpos Hakkında Bunları Biliyor musunuz?

Türkiye’nin en çok tercih edilen tatil ve turizm merkezlerinden biri olan Antalya’da Kumluca’ya bağlı olan bir antik kent Olimpos. Doğal güzellikleriyle her yıl, hem yerli hem de yabancı milyonlarca turisti ağırlamaya devam ediyor. Peki, ağırlıklı olarak doğal güzellikleri yönünden tercih edilen Olimpos’u ne kadar tanıyorsunuz? İşte tatile gitmeden önce Olimpos hakkında bilmeniz gerekenler:

  1. Olimpos, Türkiye’nin en keyifli doğa tatili yapabileceğiniz bölgelerinden biri olarak kabul ediliyor.
  2. İstanbul’a 720, Ankara’ya 535 kilometre mesafede konumlanıyor.
  3. Caretta Caretta’lar Olimpos sahillerinin en önemli simgesi.
  4. Olimpos ve Çıralı sahili sit alanı ilan edilmiş durumda. Bununla da Caretta Caretta’ların korunması hedefleniyor.
  5. Yunanca bir kelime olan Olimpos “ulu dağ” anamına geliyor.
  6. Antik Likya’nın en önemli kentlerinden biri.
  7. Burada dört mevsim boyunca tatil yapılabiliyor.
  8. Olimpos doğa yürüyüşlerine meraklı olanlar için keyifli rotalar barındırıyor.

Diğer Kamp Alanları Yazılarımız:

https://www.teknetur.net/antalya-kamp-alanlari

https://www.teknetur.net/alanya-kamp-alanlari

https://www.teknetur.net/fethiye-kamp-alanlari

https://www.teknetur.net/marmaris-kamp-alanlari

https://www.teknetur.net/bodrum-kamp-alanlari

https://www.teknetur.net/kusadasi-kamp-alanlari

https://www.teknetur.net/demre-kamp-alanlari

https://www.teknetur.net/adrasan-kamp-alanlari

https://www.teknetur.net/istanbul-kamp-alanlari

  • 1841