Olimpos Mavi Tur Mavi Yolculuk Fiyatları 2020 | TekneTur.Net

Olimpos Mavi Yolculuk Turları

Olimpos mavi tur mavi yolculuk rotaları dillere destan güzelliktedir. Olimpos mavi tur ve Olimpos mavi yolculuk oldukça keyifli ve eğlenceli zamanlar geçirmenizi sağlar. Sessiz, huzurlu ve mutlu bir tatil geçirmek için tekne turu, mavi tur, yat turu, özel tekne turu ya da mavi yolculuk seçeneklerinden birisini değerlendirebilirsiniz. Olimpos mavi tur mavi yolculuk rotaları misafirlerin istekleri üzerine belirlenir. En iyi ve en uygun fiyat avantajı ile sizlere sunulur. Mavi yolculuk ve turlar için rezervasyonu erkenden yaptırmanızı öneriyoruz.

 

Olimpos Mavi Tur ile Gezilecek Yerler

Olimpos mavi tur mavi yolculuk rotalarına geçmeden önce bu güzel yerde görülecek güzellikleri sizinle paylaşmak isteriz. Olimpos’un büyüleyici bir doğal güzelliği vardır. Doğası ve tarihsel dokusu ile hayranlık uyandıran Olimpos’ta görülecek birçok yer vardır. Olimpos kumsalının tertemiz ve masmavi sularında yüzmenizi kesinlikle tavsiye ederiz. Caretta caretta’lara ev sahipliği yapan Olimpos Plajı’nda bu sevimli hayvanlarla yüzme keyfi harika olacaktır. Likya antik kenti, Olimpos’a oldukça yakındır ve gezmek için idealdir. Likya medeniyetinin görkemli yapılarına ve kalıntılarına hayran kalacağınızı söyleyelim. Olimpos’ta sessizlik ve huzur hakimdir. Geceleri sahilde yıldızları izlemek oldukça romantik olacaktır. Kültür turları sevenler mutlaka Adrasan’daki Musa Dağı’nda koruma altına alınmış antik kalıntıları görmeliler. Bunun dışında Çıralı Yanartaş mutlaka görülmelidir. Burada taşların arasında hiç sönmeyen bir alev yanıyor. Aslında doğal bir gazın çıkışı alev gibi görünüyor. Bunun dışında Olimpos’ta doğa yürüyüşleri yapabilir ve güzellikleri keşfe çıkabilirsiniz. Atv turlarına katılabilir ve kano ile denize açılabilirsiniz. Ayrıca Olimpos’ta her seviyeden kaya tırmanışçıları için uygun parkurlar bulunuyor. Kadir’s Tree Houses’ın Olimpos Rock Climbing merkezine gidebilir ve bilgi alabilirsiniz. Bunun dışında Tahtalı Dağı’nda muhteşem manzaranın üzerinde süzülebilirsiniz ya da Olimpos’un berrak denizine dalış yapabilir ve su altı güzelliklere tanık olabilirsiniz.

 

Olimpos Mavi Yolculuk Rotaları

Olimpos mavi tur mavi yolculuk rotaları genel olarak daha önceden belirlenir fakat misafirlerin isteğine göre üzerinde değişiklikler yapılabilir. Rota ve güzergah da küçük değişiklikler yapmak mümkündür. Mavi yolculuk Olimpos’tan tekneye biniş ile başlar.

Birinci gün ilk rota olan Ölüdeniz’e doğru seyir başlar. Ölüdeniz Babadağ’da dileyen misafirler yamaç paraşütü yaparak adrenalin dolu bir gün geçirebilir. Ölüdeniz’de yenen öğle yemeğinin ardından Ölüdeniz merkezde gezintiye çıkılır. Akşam yemeği ve konaklama için Saint Nicholas Adası’na geçilir. Saint Nicholas Kilisesi ya da başka bir adı ile Noel Baba Kilisesi, Ortodoks Hrıstiyanlar için oldukça önemli bir ibadet merkezidir. Denizcilerin azizi olarak tanınan Saint Nicholas, yoksulların yardımına koşması ile ünlenmiş. Giysi, gıda malzemeleri gibi farklı ihtiyaçları değişik kılıklara girerek yoksul insanların kapılarına bırakır ve gidermiş. Bu yüzden burasının kutsal olduğuna inanılır.

İkinci gün sabah çok erken saatlerde Saint Nicholas Adası’ndan demir alınır. Kalkan yakınlarında bulunan Fırnaz Koyu’na geçilir. Fırnaz Koyu’nda kahvaltı yapılır ve yüzme molası verilir. Daha sonraki durak olarak Kaş’a geçilir. Kaş yat limanında öğle yemeği yenir ve Kaş merkezde gezintiye çıkılır. Akşam yemeği ve konaklama için İç Sıcak Koyu’na demir atılır.

Üçüncü gün Batık Şehir, Kekova, Simena, Korsan Mağarası ve Gökkaya Koyu rotası çizilir. İç Sıcak Koyu’nda yapılan keyifli kahvaltının ardından Kekova Batık Şehir’e doğru hareket edilir. Kekova Adası’nda teknelerin durması yasak olduğu için tekne içinden Likya harabeleri seyredilir. Bunun ardından öğle yemeği için Simena Köyü’ne doğru seyrusefer başlar ve Simena Kalesi gezilir. Burada verilen yüzme molasından sonra Korsan Mağarası gezintisi başlar ve ardından akşam yemeği ve konaklama için Gökkaya Koyu’na geçilir.

Dördüncü gün Demre ve Andriake Limanı ana rotadır. Gökkaya Koyu’nda yapılan kahvaltıdan sonra Demre Çayağzı bölgesinde bulunan Andriake Limanı’na demir atılır. Burada akşam yemeği ve konaklama yapılır.

Beşinci gün kahvaltı ardından mavi yolculuk sona erer.