Olimpos Nerede Nereye Bağlı Nasıl Gidilir? 2021 Gezi Rehberi

Olimpos Nerede Nereye Bağlı Nasıl Gidilir?

Oliympos Antalya ilinin Kumluca İlçesine bağlı bir tatil kasabasıdır. Yurtdışından da olmak üzere birçok tatilci ve gezginin uğrak noktası olan Oliympos tarihi yapısı, doğal güzellikleri, doğa sporlarına elverişli yapısı ile gözde tatil mekânlarındandır. Oliympos adını aldığı Yunan Mitolojisin de 12 antik tanrının yaşadığı rivayet edilen Oliympos Dağı’na ev sahipliği yaptığı için  hem turist hem de ülke içerisinden birçok tarih meraklısı, arkeolog ve gezginin geldiği mistik bir kasaba özelliğini de taşır. Oliympos kültürlerin birleştiği, sakinliği yaşarken tarihi öğrenebileceğiniz, eğlenirken dünya ya açılan bir kapının eşiğinden geçtiğinizi hissedeceğiniz, doğa sporları ile ilgilenirken de adrenalini ve enerjiyi damarlarınızda hissedebileceğiniz bir tatil imkânı sunmaktadır. 

Oliympos Nerede?


Oliympos Antalya’nın Kumluca ilçesine bağlı Kumluca ve Kemer ilçelerine sınır olan bir tatil kasabasıdır. Kemer’e 40 km uzaklığa sahip olan Oliympos bağlı olduğu Kumluca ilçesine de 34 km uzaklıktadır. Antalya’nın gözde tatil merkezleri arasında ilk sıralarda yer alan Oliympos vadi yapısına sahiptir. Bu özelliği ile Antalya’nın en özel vadisi unvanını taşıyan Oliympos Yeşilin ve mavinin birleştiği doğal bir güzelliğe sahiptir.

Oliympos’a Ne Zaman Gidilir?


Doğal güzellikleri ve yapısı sebebi ile yaz, kış ve doğa sporlarını tatilcilere yapabilme imkânı sunan Oliympos mevsim ve zaman gözetmeksizin tatil yapabileceğiniz bir cennet unvanı taşımaktadır. Her yıl 25 Nisan da kutlanan Anzak günlerine ev sahipliği yapan Oliympos hem kültürler buluşmasını yaşamak hem de  farklı kültürlere ait gelenekleri öğrenmek adına güzel bir kültür haftasını siz değerli tatilcilerine sunmaktadır. Şehrin o karmaşası ve stresi sizi bunaltmış, sakinliği ve huzuru aradığınız bir dönem istiyorsanız ilk uğramanız gereken yer Oliympos olmalı. Özel günleriniz de eşiniz ve arkadaşlarınızla keyifli vakit geçirmek ve özel günlerinizde hediye bir tatil değerlendirmesi yapabileceğiniz zamanlar yaşayacağınız bir alternatif olabilir.

Oliympos’a Nasıl Gidilir?


Oliympos’a Karayolu ile ve bağlı bulunduğu Antalya İlinde Havalimanı olduğu için havayolu ile de gelinebilir. Antalya ilinin Kumluca ilçesine bağlı Oliympos tatil kasabası 1 derece sit alanı olduğu için otogar ve herhangi kurumsal ulaşım merkezi bulma şansınız yoktur. Bu sebepten dolayı Antalya otogarı ve merkezde belirli noktalardan minibüs seferleri ve Kumluca ilçesinden her 15 dakika da bir geç saatlere kadar minibüs seferleri ile yolcu taşımacılığı yapılmaktadır.

Ayrıca Antalya ile Oliympos arası 80 kilometre olup yaklaşık varış süresi binek araç ile 1 saat 20 dakika sürmektedir. Kemer ile Oliympos arası 40 kilometre olup yaklaşık varış süresi binek araç ile 45 dakikadır. Kaş ile Oliympos arası 120 kilometre olup yaklaşık varış süresi binek araçla 2 saat 15 dakikadır. Fethiye ile Oliympos arası 218 kilometre olup yolculuk binek araçla yaklaşık 3 saat 35 dakika sürmektedir. Alternatif olarak Kiralama işlemleri gerçekleştirilerek binek araçlar ile ulaşım gerçekleştirilebilir.

Antalya Hava Limanından Havaş veya 600 nolu Otogar Otobüsleri ile Antalya Otogarına ulaşabilirsiniz. Otogarda İlçeler terminalinden minibüslerden herhangi birisi ile Olimpos dolmuş durağına kadar gelebilirsiniz. Olimpos dolmuş durağında inerek Olimpos’a giden başka bir dolmuş ile Olimpos’a gelebilirsiniz Antalya Olimpos durağı arası 80 km ve Olimpos durağı ile Olimpos arası ise 13 km’dir.

Oliympos da Nerede Kalınır?


Şüphesiz ki Oliympos denince akla ilk gelen  konaklama yeri Bungalov evleri ile ünlü Kadir’s Tree House Kadirin ağaç evleridir. Otantik bir yapıya sahip olan Kadir’in ağaç evleri otel hizmetlerinin haricinde Restoran, Bar, Cafe ve aktiviteleri ile farkını her zaman ön plana çıkartmaktadır.

Aktivite olarak, Scuba Dalış Merkezi, Kaya Tırmanışı, Kanyon Turu, Kano Turu, Bisiklet Turu, Deep Water Solo, Doğa Yürüyüşü ( Likya Yolu ), Yanartaş Turu, Yat Turları ( Koylar, Ceneviz, Sulu ada, Kekova, Batık şehir) ile Oliympos’un en önemli tatil köylerindendir.

Odalar: Klimalı Bungalov, Ağaç Ev, Standart Geniş Oda, Suit, Paylaşımlı Oda tipleriyle 5 farklı oda imkânı sağlayan tatil köyü rahatınız ve istediğiniz tatile ulaşmanızı sağlamaktadır.

Oliympos’a Ulaşım Nasıl Sağlanır?


Oliympos’a ulaşım için farklı alternatifler deneyebilirsiniz. Antalya Hava yolları ve otogar ile şehre ulaşarak Oliympos araçlarına ulaşabilirsiniz. Ulaşım için kişisel olanaklar da değerlendirilebilir.

Olympos’ta Ne Yenir?


Pizza House: Kompleksin içerisinde bulunan Pizza House ile özenle seçilen ve özel tarlalardan toparlana sebzelerin hamurla ahenkli dansını tadabilir ve özel soslarla yeni lezzetlere yelken açabilirsiniz.

Hangar Restoran: Tamamen ahşap ve ağaç işlemeler ile tatil köyünün ortasında bulunan Hangar Restoran sabah mutlu bir kahvaltının yapılmasını sağlarken akşam ise eğlenceli vakitler geçirebileceğiniz akşam yemeğinizde özel lezzetleri tadabileceğiniz özel şeflerin hünerlerini sergilediği bir Mekândır.

Oliympos’ta Gezilecek Yerler ve Aktiviteler

  • Scuba Dalış Merkezleri

Deneyim sahibi olmanıza gerek olmadan hatta yüzme bilmeseniz dahi su altı dünyasının o muazzam yapısına vakıf olacağınız etkinlik programı profesyonel bir ekip sayesinde size yaşamadığınız zamanlar yaşatma garantisi vermektedir. Profesyonel Dalgıç eğitimi de alabileceğiniz bu aktivite eğitiminize doğal yapısıyla sakinlikte katacaktır.

  • Kaya Tırmanışı

Vadi yapısıyla ve doğal güzellikleri ile adından söz ettiren sahil kasabası kaya tırmanışı seven dağcıların uğrak noktasıdır. Vadilerde yapacağınız tırmanışların profesyonel ekipler ve eğiticiler eşliğinde olması güvenli bir tatilin eğlence ile buluşmasını sağlamaktadır.

  • Kanyon Turu

Doğası ile büyüleyen Oliympos muazzam Göynük Kanyonu ile tatilcilere ıslak bir o kadarda macera dolu bir eğlenceye zemin hazırlamaktadır. Profesyonel bir ekip eşliğinde çıkılan kanyon turu doğal güzellikleri ile sizi büyüleyerek tabiatın harikalarını görmenizi sağlayacaktır.

  • Kano Turu

Ceneviz koyunda başlayan ve Oliympos’un kıyı şeritlerinde bulunan mağaralara da göz atma fırsatı sağlayan tur 1 ve 2 kişilik kanolar ile profesyonel eğiticiler eşliğinde size adrenalin dolu zamanlar yaşatacaktır.

  • Yanartaş Turu

Yanartaş Oliympos ile özleşmiş bir mistik yapıdır. Çıralı vadisinde olan doğa olayı yanan doğal gaz çıkışlarının muhteşem görüntüsünü gözler önüne sermektedir. Gece kamp yapma imkânı da sunulan turlar akıllara kazınacak bir geceye sahip olmanızı sağlayacaktır.

Oliympos Gece Hayatı


Son derece hareketli bir gece hayatı vardır.

Bull Bar: Kadir’s Öküz Bar diye de bilinen Olympos’un en büyük barı olan eğlence mekanı Akşam 24:00’te kapılarını siz değerli tatilcilere açmakta. Sakin geçen bir günün ardından ateş başında ve gökyüzünü izlerken, kendinizi ritme bırakıp eğlenceyi sonuna kadar yaşayabileceğiniz bir mekân olma şanına sahiptir. Kadir’s Öküz Bar 1997 yılından bu yana meşhur Anne Köftesi tadında ev yapımı Hamburgerleriyle gecenin lezzetini bir seviye üste çekmektedir.

Hangar Bar: Oliympos bilincini iliklerinize kadar yaşayacağınız bu mekân atmosferi ile sizi büyüleyecek ve farklı dünyalara yelken açmanızı sağlayacaktır. Latin dans geceleri, Bluz ve tüm müzik tarzlarını güzel bir koreografi ile yaşayacağınız bar, sıcak ve samimi ortamıyla kendinizi evinizde hissetmenizi sağlayacaktır. Sabah 08:00 ile 24:00 arasında açık olan bar tüm gün sıkılmadan vakit geçirebileceğiniz bir ortama sahip.

Ateş Başı Bar: Akdeniz akşamlarının değişilmez zevklerinde olan ateş başı sohbetlerine yeni bir soluk kazandıran Kadirin Ağaç Evleri ailesi ateş başında günün yorgunluğunu atabileceğiniz, marşmelovlarınızı kızartırken akustik gitar ile aşkı ve geceyi son tadına kadar yaşayacağınız güzel bir yapıya sahip.

  • 88