Olimpos Tekne ve Yat Turları Kiralama Fiyatları 2020 | TekneTur.Net

Olimpos Tekne ve Yat Kiralama

Olimpos; Antalya’ya bağlı doğal güzellikleri ile dillere destan olan bir beldedir. Olimpos; ağaç evleri, doğal plajları ile dikkat çeken, huzurlu ve sessiz bir tatil geçirmek isteyenler için idealdir. Olimpos tekne ve yat kiralama ile civardaki doğal ve tarihi güzellikleri keşfe çıkabilirsiniz. Muhteşem doğası, deniz kaplumbağaları ve tarihsel değerleri ile dinlenmek isteyenlerin bir numaralı tercihi konumundaki Olimpos, Kemer ve Adrasan arasında yer alır. Helenistik çağlardan bugüne uzanan derin bir tarihi ve kültürel dokuya sahip Olimpos, mitolojik hikayelere de konu olmuştur. Bey Dağları Milli Parkı’nın büyüleyici ortamı ile çevrelenen Olimpos’da, özel tekne turu, mavi yolculuk, günübirlik olan tekne turu ve yat turu organizasyonlarına katılabilirsiniz. En uygun fiyat ve en iyi fırsatlardan yararlanmak için, Olimpos tekne ve yat kiralama hizmeti almak ve rezervasyon yaptırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Fethiye Olimpos Tekne Turu Rotası

Olimpos mavi yolculuklar için ideal bir yerdedir. Bu tekne turunda Fethiye, Ölüdeniz, Saint Nicholas Adası, Fırnaz Koyu, Kaş, Kekova, Simena Köyü, Gökkaya Koyu ve Andriake Limanı ana rota olacaktır.

Fethiye Olimpos mavi yolculukta ise Fethiye, Kelebekler Vadisi ve Ölüdeniz ana güzergah olacaktır. Birinci gün Fethiye, Kelebekler Vadisi ve Ölüdeniz turu yapılır. İkinci gün Noel Baba Adası, Akvaryum Koyu, Kalkan ve Kaş rotası takip edilir. Üçüncü gün Kaş Liman ve Kaş, dördüncü gün ise Demre ve Andriake Limanı’na gidilir.

Fethiye Olimpos Mavi Yolculuk Rotası

Olimpos ve Fethiye mavi yolculuk rotası Olimpos’tan tekneye biniş ile başlar. İlk rota Ölüdeniz’dir. Ölüdeniz Babadağ’dan yamaç paraşütü yaparak heyecanlı ve adrenalin dolu bir gün geçirmeniz mümkün. Ölüdeniz’de öğle yemeği yenir. Ölüdeniz’de gezdikten sonra akşam yemeği ve konaklama için Saint Nicholas Adası’na geçilir. Saint Nicholas Kilisesi bir diğer adı ile Noel Baba Kilisesi, Ortodokslar için oldukça önemli bir ibadethanedir. Denizcilerin azizi olarak bilinen Saint Nicholas, muhtaç kişilere farklı kılıklarda ya da başkaları aracılığı ile yardım bırakırmış. Bunun dışında bazen de giysi, gıda gibi malzemeleri ihtiyaç sahiplerinin kapısına bırakırmış.

İkinci gün Saint Nicholas Adası, Fırnaz Koyu, Kaş ve İç Sıcak Koyu rotası takip edilir. Sabah çok erken Saint Nicholas Adası’ndan demir alınır. Kalkan yakınlarındaki Fırnaz Koyu’na varılır. Burada kahvaltı ve deniz girme molası verdikten sonra Kaş’a hareket edilir. Kaş yat limanında öğle yemeği yenir ve gezilir. İç Sıcak Koyu’nda akşam yemeği ve gece konaklama yapılır.

Üçüncü gün Batık Şehir, Kekova, Simena, Korsan Mağarası ve Gökkaya Koyu rotası vardır. Kahvaltı ve yüzme molasından sonra Batık Şehir Kekova’ya hareket edilir. Kekova Adası’nda durmak yasak olduğu için yat içerisinde Likya harabeleri seyredilir. Daha sonra Simena Köyü’ne öğle yemeği için geçilir ve Simena Kalesi gezilir. Yemek sonrası Korsan Mağarası gezilir ve Gökkaya Koyu’na geçilir.

Dördüncü gün Demre ve Andriake Limanı ana rotadır. Kahvaltı sonrasında Demre Çayağzı mevkiinde bulunan Andriake limanında demir atılır. Sabah saatlerinde Fethiye Olimpos mavi yolculuk turu tamamlanmış olur.

Teknede iki ya da üç kişilik duş ve tuvaletleri müstakil olan kabinlerde konaklama imkanı sunulur. Teknede kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği fiyatlara dahildir. Bunun yanı sıra beş çayı, kahve, bisküvi ve meyve ikramları vardır. Güvertedeki ekipmanların kullanımı hizmeti Olimpos tekne ve yat kiralama hizmetinin içinde yer alır. Siz de unutulmaz bir tatil yaşamanız için mutlaka bu mavi turlara katılabilirsiniz.