Ölüdeniz Mavi Yolculuk Turları Fiyatları 2020 | TekneTur.Net

Ölüdeniz Mavi Yolculuk Turları

Fethiye Ölüdeniz, her yıl binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapan, ülkemizin en önemli turizm merkezlerinden birisidir. Berrak ve tertemiz denizi, büyüleyici doğası, yemyeşil ormanları, tarihi dokusu, doğa sporları, su sporları ve extrem sporları ile Ölüdeniz’de aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Ölüdeniz mavi tur mavi yolculuk rotaları öylesine güzeldir ki yolculuk bitmesin istersiniz. Ölüdeniz mavi tur ve Ölüdeniz mavi yolculuk yapmak oldukça keyifli bir tatil geçirmenizi sağlar. Mavi tur, mavi yolculuk, tekne turu, yat turu ve özel tekne turu organizasyonlarına rezervasyon yaptırmak, en iyi ve en uygun fiyatlardan yararlanmak ve  için Ölüdeniz mavi tur mavi yolculuk rotaları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Ölüdeniz Görülmesi Gereken Yerler

Ölüdeniz Plajı dünyanın sekizinci harikası olabilir. Hatta global seyahat dergileri ve seyahat bloglarında bile Ölüdeniz’den bahsedilir. Antik Çağ’da ‘Işık ve Güneş Diyarı’ olarak adlandırılan Fethiye Ölüdeniz, altın sarısı kumsalı ve berrak deniziyle size adeta bir armağan sunuyor. Ölüdeniz Plajı mavi bayraklı yani uluslararasında denizin temizliği ve berraklığı kabul görmüş. Fethiye merkeze 13 km mesafede bulunan ve Ölüdeniz Belediyesine bağlı olan plaja gitmek için merkezden kalkan dolmuşlara binebilirsiniz. Ölüdeniz’in lagün bölümü oldukça sığ olduğundan yüzmeyi yeni öğrenenler ve çocuklar için oldukça uygundur.

Yamaç paraşütü denince akla elbette Fethiye’nin en yüksek dağı Babadağ gelir. Heyecan ve adrenalin tutkunları yamaç paraşütü yaparak Belcekız Plajı ve Ölüdeniz Lagünü’nü havadan izleme imkanı bulur. 2010 yılında 1900 metre zirvesi olan Babadağ’dan 60 binden fazla kişi atlayış gerçekleştirmiş.

Yamaç paraşütçülerinin iniş pisti olan Belcekız Plajı, eşsiz manzarası ve berrak denizi ile dikkat çeker. Bu plaj su sporları yapmaya da oldukça uygundur. Ringo, pedal board, yelkenli, jet ski, su sörfü gibi sporları bu plajda yapabilirsiniz.

Adını vadide bulunan seksenden fazla kelebe türünden alan Kelebekler Vadisi, sarp kayalıkların ardına gizlenmiş bir cennettir. Rengarenk kelebeklere rastlayabileceğiniz bu vadide, kanyonda suyun içinde yürüyebilir, tırmanış yapabilir ve sonrasında kanyon üzerinde bulunan dekoratif ve şık kafelerde dinlenebilirsiniz.

Ölüdeniz’de gece hayatı deyince akla Hisarönü beldesi gelir. Eğer gece eğlenceleri, müzik ve dansı seviyorsanız mutlaka Hisarönü beldesine gitmelisiniz.

Bunun dışında Fethiye’de Letoon antik kenti, Arsada antik kenti, Patara antik kenti, Telmessos antik kenti, Tlos antik kenti, Kral Amyntas’ın Mezarı, terk edilmiş bir Rum Köyü olan Kayaköy ve Likya Yolu’nu gezebilirsiniz.

 

Ölüdeniz Mavi Yolculuk Rotaları

Ölüdeniz mavi tur mavi yolculuk rotaları misafirlerin isteklerine göre revize edilebilir ve rotalara birlikte karar verilebilir. Ölüdeniz mavi tur mavi yolculuk rotaları belirlendikten sonra rüya gibi bir yolculuk başlar.

Birinci gün, öğleden sonra Fethiye Limanı’nda misafirler tekneye biner. İlk durak Boncuklu Koyu’dur. Burada kısa bir yüzme molası verilir. Daha sonra akşam yemeği ve konaklama için Turunç Pınarı Koyu’na demir atılır. Turunç Pınarı Koyu’nda ünlü balıkçı Osman’ın restoranında akşam yemeği yenilebilir.

İkinci gün kahvaltıdan sonra tekne Kelebekler Vadisi’ne doğru demir alır. Burada verilen yüzme molası ve öğle yemeği sonrası Belcekız Plajı’na geçilir. Belcekız Plajı’nda denizin tadını çıkardıktan sonra akşam yemeği ve konaklama için Gemiler Adası’na hareket edilir.

Üçüncü gün Ağa Limanı’na doğru yola çıkılır ve burada kahvaltı yapılır. Öğle yemeği için Binlik Koyu’na doğru demir atılır. Burada verilen yüzme molası sonrası akşam yemeği ve konaklama için Batık Hamam’a demir atılır.

Dördüncü gün sabah kahvaltısının ardından tekne rotasını Bedri Rahmi Koyu’na çevirir. Burada ünlü şair ve yazar Bedri Rahmi’nin kayaya çizdiği balık resmini görebilirsiniz. Yüzme molasının ardından akşam yemeği ve konaklama için Göbün Koyu’na ulaşılır.

Beşinci gün mis gibi bir kahvaltıdan sonra ilk durak Tersane Adası’dır. Burada verilen yüzme molasının ardından öğle yemeği yenir. Eşsiz manzaralar eşliğinde akşam yemeği ve konaklama için Domuz Adası’na demir atılır.